Tento týždeň boli v akcii tímy U19, U17, U15, U12 a U11

Tento týždeň čakalo naše tímy množstvo zápasov. Tímy U12 a U17 totiž mali v pláne dohrávky minulých kôl a tak sa to nakopilo. Komplikácie nám robili aj ochorenia, a to nie len u hráčok ale aj v trénerskom tábore a tak u junioriek museli za trénera T. Kačmarika zaskakovať O. Haviar v Ružomberku a R. Kolesár v B. Bystrici.

Staršie mini si minulý týždeň po domácich výrazných víťazstvách nad Nitrou 68 : 28 a nad Žilinou 57 : 37, v ktorých podali výborný výkon, zabezpečili v predstihu postup na MSR v tejto kategórii. V stredu cestovali pod vedením trénera T. Kačmarika na dohrávku zápasu do Nitry, v tomto zápase si vybrali svoj slabší deň. Predovšetkým naše tradičné opory, ktoré obvykle ťahajú náš tím, sa v zápase nedokázali rozbehnúť k svojmu štandardnému výkonu. Od prvej štvrtiny sa nám nedarilo v premieňaní príležitostí a polčas sme prehrávali 13 : 27. Toto sa ukázalo ako rozhodujúce, aj keď sme v druhom polčase dokázali hru vyrovnať, na víťazstvo to tentoraz nestačilo. Prehrali sme 32 : 45 a dievčatá by sa mali z prehry poučiť.

STARŠIE MINI U12 – SKUPINA STRED 2023/2024

POZTÍMPOČ. ZÁP.VÝHRAPREHRADALDOSTALBODY
1MBK Stará Turá U201219163101068735
2Slávia ŠKP B.Bystrica2112993983933
3Piešťanské Čajočky2012886385932
4BK Vráble1912795986131
5BK AS Trenčín1991089689828
6BKM Junior Nitra1881070181926
7BKM Žilina22022723112822
8BK Nové Mesto n/V000000

Vo štvrtok odohrali svoju dohrávku proti Trnave, spôsobenú účasťou našich hráčok na EGBL, dievčatá z tímu kadetiek U17 s trénerom O. Haviarom. V tíme chýbala pre zdravotné problémy A. Vidová a na palubovke to bolo cítiť. Napriek tomu že V. Sekerková ju výborne zastúpila a odohrala svoj životný zápas, chýbali nám jej body. Už prvá štvrtina ukázala že to bude pre nás náročný zápas. Trnava hrala výborne, agresívne bránila a dokázala premeniť aj ťažké strely. My sme mali hlavne problém v obrane, miestami naša obrana nechávala súperkám veľa otvoreného priestoru a on to dokázal využiť. Po prvej štvrtine sme prehrávali 14 : 19. V druhej štvrtine sme však pridali v útoku, V. Sekerková premenila 8 z 31 bodov v zápase a so 6 bodmi sa pridala aj E. Chmurová, ktorá ukázala stúpajúcu formu po dlhšom zranení. V polčase tak bolo skóre vyrovnané 38 : 38. V tretej štvrtine sme nezachytili nástup súpera. Dostali sme až 24 bodov, často z rýchlych protiútokov po zbytočných stratách / celkovo 24/. Rýchly návrat do obrany sme naozaj často zanedbávali. Súper viedol pred záverečnou štvrtinou dvojciferne 62 : 51. V záverečnej štvrtine sme sa spamätali až 2 minúty pred koncom. Zatlačili sme súperovu rozohrávku a stiahli sme vedenie súpera ale na obrat v zápase to nestačilo. Prehrali sme prvý zápas v nadstavbovej časti proti kvalitne hrajúcemu súperovi 73 : 77. Fotogaléria zo zápasu tu.

Staršie žiačky pod vedením R. Kolesára v piatok nastúpili na svoj súťažný zápas proti Slovanu Bratislava, keďže Slovan požiadal o predohrávku z dôvodu zaneprázdnenosti trénera, ktorý v nedeľu má zápas junioriek. S týmto súperom sme v tejto sezóne odohrali niekoľko vyrovnaných zápasov v EGBL v ktorých sme boli nakoniec úspešnejší. Zápas sa začal vyrovnane , oba tímy do toho dávali veľa energie. Veľmi dobrý zápas odohrala J. Fáberová, ktorá náš tím bodovo potiahla, aj keď bola limitovaná faulmi / na začiatku 3. štvrtiny mala už 4/. S touto situáciou si však poradila, aj keď sa nakoniec vyfaulovala, dala celkovo 26 bodov a so 4 faulmi jej práca v obrane bola asi ešte kvalitnejšia ako obvykle. V tomto zápase sme mali aj nezvykle vysokú úspešnosť premieňania TH, keď sme dali 23 z 26 a toto bol rozhodujúci rozdiel, ktorý rozhodol o úspechu v zápase. V polčase sme si dokázali vypracovať výrazný náskok 42 : 27. O tento sme však v tretej štvrtine skoro prišli, súper do konca 3. štvrtiny stiahol na 53 : 51. Viac sme mu však nedovolili a postupne sme si opäť vybudovali náskok. Nakoniec sme v napínavom a bojovnom zápase vyhrali 75 : 66. Dievčatá si zaslúžia za prejavenú bojovnosť pochvalu. Fotogaléria zo zápasu tu.

V sobotu odohral zápas na palubovke Ružomberka aj tím junioriek U2005, tentoraz pod vedením trénera O. Haviara. Tréner sa musel zaobísť bez A. Vidovej a v priebehu zápasu sa nepríjemne zranila N. Pobočíková. Naše dievčatá od začiatku za súperom zaostávali. Mali sme problém hlavne z rýchlymi protiútokmi Ružomberka, keď sme sa nestíhali vracať do obrany. V útoku nám zasa robila starosti nátlaková hra súpera z ktorej potom pramenila nepresná streľba našich dievčat / z poľa 30 % úspešnosť/. Taktiež sme mali problém na rozohrávke. V polčase sme tak prehrávali 22 : 36. Ani v druhom polčase sme nenašli recept na aktívne hrajúce Ružomberčanky aj keď hra bola vyrovnanejšia a miestami sme dokázali Ružomberok potrápiť. Nakoniec sme prehrali s lepším súperom 50 : 68.

Mladšie mini U2013 odohrali v sobotu 2 domáce zápasy. Trénerka T. Ribakovs sa z rodinných dôvodov nemohla zápasov zúčastniť. Dievčatá to však zvládli dobre. V prvom zápase nastúpil náš tím proti Novému Mestu n/V. Už v prvej štvrtine sme si vybojovali dvojciferný náskok 22 : 8, keď pre súpera bola nezastaviteľná V. Mareková, ktorá v prvej štvrtine zaznamenala 20 bodov a v zápase celkovo 29. Darilo sa aj druhej päťke, aj keď vyhrala štvrtinu rozdielom 5 bodov. Zahrali si všetky dievčatá, v druhom polčase sme si ustrážili náš náskok a vyhrali sme zaslúžene nad zverenkami K. Šustíkovej 53 : 23.

V ďalšom zápase poobede nastúpil tím mladších mini proti vedúcemu tímu súťaže zo Šamorína. V poslednom zápase v Šamoríne vo februári sme ich dokázali potrápiť, prehrali sme 25 : 36. Tentoraz si dal Šamorín na nás väčší pozor a hral koncentrovane od začiatku. Nedokázali sme sa presadiť cez aktívnu obranu súpera a prehrali sme 1. štvrtinu 4 : 12. V druhej štvrtine sme však hru vyrovnali, štvrtinu sme s veľkým nasadením vyhrali a polčasový stav 11 : 18 nechával ešte priestor na zabojovanie o lepší výsledok. V druhom polčase nás však Šamorín doslova prevalcoval. Dovolil nám len 5 bodov, aj to väčšinu len z TH, pričom súperove strelkyne dali bodov 28. Bola z toho nakoniec jednoznačná výhra Šamorína 16 : 46 a naše dievčatá nabrali hromadu skúseností, ktoré budú môcť zúročiť v ďalších zápasoch.

Po mladších mini vybehli na palubovku staršie žiačky U2009. Súperom im bol tím MIBA Stupava. MIBA je v nadstavbovej súťaži U15 zatiaľ bez víťazstva V kategórii U2010 sme však tímu MIBA výrazne podľahli a tak si dievčatá chceli v tomto zápase zlepšiť bilanciu s týmto klubom. Vstup do zápasu však mal výrazne lepší súper. Naše dievčatá boli pomalé, súperovi v obrane otvárali priestor a zbierali množstvo faulov. Súper nás trestal z TH a viaceré hráčky sa dostali do problémov s faulmi. Strelecky sa nám tiež nedarilo / v zápase sme premenili 25 zo 71 striel z poľa/ a tak sme po prvej štvrtine nečakane prehrávali vysoko 9 : 18. Ani v druhej štvrtine to nebolo o veľa lepšie. Stále sme hromadili straty v útoku / K. Minarechová 8 a P. Moravčíková 6 – celkovo 27 za zápas/. Naša hra stále zaostávala nad naším štandardom a tak sme prehrali aj druhú štvrtinu 12 : 14. Do druhého polčasu naše dievčatá vstúpili ako vymenené. Zintenzívnili tlak v obrane a začali hrať tímovo. Podarilo sa nám odstaviť súperove strelkyne obraz hry sa radikálne zmenil. Tretiu štvrtinu sme vyhrali rozdielom 20 bodov 27 : 7 a zrazu sme viedli v zápase 48 : 39. Súper to však nevzal. Bojoval o každú loptu. Naše dievčatá už neboli také dominantné, postupne sa nám vyfaulovali P. Moravčíková a T. Pobočíková. V závere to však zobrala na seba J. Fáberová, ktorá hrala tiež so 4 faulmi, a nedovolila súperovi záver zápasu zdramatizovať. Vyhrali sme v náročnom zápase, v ktorom súper dokázal zvíťaziť v 3 štvrtinách, nakoniec 58 : 52 a dievčatá sa určite poučia, že žiadneho súpera netreba podceňovať. Naše dievčatá si udržali 2. miesto v tabuľke a sú na dobrej ceste vybojovať si priamy postup na MSR. Fotogaléria zo zápasu tu.

STARŠIE ŽIAČKY U15 – SKUPINA O 1.-8. M. 2023/2024

POZTÍMPOČ. ZÁP.VÝHRAPREHRADALDOSTALBODY
1BKM Junior Nitra87157042215
2MBK Stará Turá U200986252946114
3Young Angels KE85347148013
4BK Klokani Ivanka p/Dunaji84450846512
5BK Slovan Bratislava84446143512
6BAM Poprad84448448812
7AŠK Slávia Trnava82644354510
8MIBA Stupava8083405108

V nedeľu nastúpili juniorky U19 na palubovke B. Bystrice, tentoraz pod vedením trénera R. Kolesára. Doma sme po vyrovnanom zápase s týmto súperom prehrali o 4 body. Tento zápas sa naším dievčatám vôbec nevydaril. V prvom polčase nás Bystrica zvalcovala 47 : 17. Nenašli sme protizbraň na súperove extraligové pivotky T. Podhrahdskú a L. Žilinskú, ktoré nám dali spolu 38 bodov a k ním sa pridala s úspešnými trojkami aj L. Užovičová. V druhom polčase sme sa zlepšili aspoň v útočnej fáze, naša obrana však stále bola preťažená. Bola z toho tentoraz výrazná prehra 53 : 90.

Pridaj komentár