Tímy U14 a U12 ukončili základnú časť súťaže

Dohrávkou posledného zápasu s MIBA Stupava ukončili naše žiačky U2010 pod vedením trénera R. Kolesára v pondelok 22.4.2024 základnú časť súťaže. Naše dievčatá potrebovali proti lídrovi tabuľky vyhrať ak by chceli pomýšlať na postup z regionálnej skupiny Západ medzi 6 najlepších slovenských tímov na MSR. Žiaľ už po prvých minútach zápasu bola zrejmé, že sa im táto túžba nenaplní. Od začiatku zápasu mali naše dievčatá problém s agresívnym útočným doskokom súpera. Nedokázali dostatočne odstaviť hráčky súpera pod naším košom a tak MIBA mala dostatok druhých a tretích šancí na skórovanie, ktoré aj využila. Po 1. štvrtine sme prehrávali 5 : 22 a keďže sa nám nedarilo ani strelecky v útoku, bol priebeh zápasu jednoznačný. V druhej štvrtine sme dokázali súpera ubrániť na 8 bodov, ale v útoku nám to stále nešlo. Nakoniec sme prehrali výrazne 26 : 63 a v tabuľke sme po odpočítaní výsledkov zápasov s IBAS Bratislava, ktorý štartoval mimo súťaž, obsadili 3. miesto. Budeme tak bojovať so Šamorínom o 3. miesto v regióne Západ. Foto zo zápasu tu.

6.BK AŠK Slávia Trnava 2021119

Naše kadetky U17 pod vedením trénera O. Haviara cez víkend privítali doma súperov z pod Tatier. V sobotu sme narazili na tím Popradu. V prvom polčase sa hral vyrovnaný a bojovný basketbal. V zápase sa presadzovala na našej strane K. Dzurová, ktorá dokázala využiť svoju rýchlosť. Celkovo zaznamenala 21 bodov. K nej sa pridala aj V. Sekerková so 16 bodmi a postupne sme si budovali pred súperom náskok. V tretej štvrtine, ktorú sme vyhrali o 14 bodov, sme súpera definitívne zlomili. Zápas sme vyhrali s prehľadom 73 : 57, tréner dal priestor celej lavičke a všetky hráčky sa zapísali do streleckej listiny. Foto zo zápasu tu.

V nedeľu si zmerali sily naše kadetky s tímom Spišskej Novej Vsi. Spišiačky však pricestovali len so 7 zdravými hráčkami a tak nám nedokázali dlho vzdorovať. Zápas sme rozhodli prakticky v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 23 : 6. Opäť bola bodovou líderkou K. Dzurová, ku ktorej sa tentokrát s 18 bodmi pripojila A. Vidová. Oslabeného súpera sme po hladkom priebehu zdolali 75 : 33. Dievčatám k úspechu gratulujeme. Foto zo zápasu tu.

Cez víkend odohrali svoje posledné zápasy v regióne Stred aj hráčky tímu U12 pod vedením trénera T. Kačmarika. V sobotu nastúpili v Nitre proti B. Bystrici v v nedeľu proti Trenčínu. Naším dievčatám sa nedarilo, oba zápasy prehrali. S Bystricou 28 : 64 a s Trenčínom tesne 51 : 53 a zaznamenali tak už 5 prehier v posledných 6 zápasoch. Ani tento výpadok im však neohrozil postup na MSR, ktorý si už skôr vybojovali. Či postúpia z prvého alebo druhého miesta sa však rozhodne v zápasoch play off s B. Bystricou. Dovtedy však musia naladiť formu, ak chcú dosiahnuť úspech.