Na trénerskej porade sme bilancovali sezónu 2025/2026

11.6.2025 sa v zasadačke ŠH M. Šustíka na Starej Turej o 18 00 konala porada trénerov našich klubov, na ktorej tréneri s vedením klubu hodnotili práve skončenú súťažnú sezónu 2025/2026 a začali pripravovať sezónu nadchádzajúcu. Na porade sa zúčastnili všetci pozvaní tréneri a až na T. Horkého aj funkcionári v zložení : M. Nerád. M. Minárech, B. Borovičková, T. Kačmarik, T. Mihaljevič T. Ribakovs, E. Nedorostová, P. Jankovič, R. Kolesár, D. Oslejová, O. Haviar, M. Kubala, M. Kolesárová, A Čulíková, K. Šustíková, K. Dedíková, A. Sviteková.

Program :

  1. Zhodnotenie sezóny
  2. Prihlášky do súťaží SBA 2026/27 a nadnárodné súťaže  
  3. Metodika
  4. Tréneri na sezónu 2026/27 
  5. Družstvá na sezónu 2026/27
  6. Tréningový proces
  7. Prestupujúce hráčky 
  8. Dresy, pomôcky, vybavenie 
  9. Príprava a prípravné turnaje  
  10. Rôzne

V prvom bode najprv M. Nerád poďakoval všetkým zúčastneným za kvalitne odvedenú prácu počas sezóny, ktorá sa odzrkadlila v skoro úplnom naplnení našich cieľov, stanovených v septembri na sezónu 2025/26.
Hlavné ciele v mládeži boli rozdelené do 2 oblastí:

  1. Naplnenie členskej základne
  2. Dosiahnutie výkonnostného rastu hráčok

Jednotlivý tréneri postupne hodnotili úspechy svojich tímov pri plnení stanovených cieľov. Hlavný cieľ tímu Piešťanských Čajok v extralige bol naplnený, tím sa prebojoval do finále extraligy aj keď šancu, ktorú si následne v jeho priebehu vybojoval, nakoniec premárnil. Mrzieť nás môže neúspech vo vyrovnanom súboji Slovenského pohára, ako aj tesné prehry v Eurocupe.

Pri napĺňaní členskej základne sme si dali za cieľ, že v tímoch U12-U15 nám v tejto sezóne neskončí viac ako 1 hráčka. S plnením tohto cieľa mávame niekedy problém a potrebujeme zapracovať na motivácii dievčat venovať sa basketbalu dlhodobo a náležitým nasadením. Dobré výsledky však máme v nábore do prípravok na Myjave aj na Turej a do najmladších kategórií U10 a U11.

Výkonnostné ciele sa u nás stanovujú až od kategórie U13 a pre tímy U12 a mladšie je výkonnosť až na druhom mieste. V dlhodobých súťažiach sme tak mohli hodnotiť nasledovne :
Slovenské súťaže – umiestnenie

  1. Tím U23 bude úspešný a postúpi do finále súťaže. Splnené. Tím U23 pod vedením trénerov O. Haviara a M. Kubalu vyhral súťaž.
  2. Tím U17 postúpi do nadstavbovej časti súťaže a v záverečnom turnaji F8 skončí do 4. miesta Splnené. Tím U17 pod vedením trénerov T. Kačmarika a A. Svitekovej postúpil a na MSR obsadil 3. miesto.
  3. Tím U15 postúpi do nadstavbovej časti súťaže a v záverečnom turnaji F8 skončí do 4. miesta. Splnené, tím U15 pod vedením trénerov R. Kolesára a K. Dedíkovej postúpil na MSR a obsadil 4. miesto po dobrom výkone. Škoda nevyužitej šance na finále.
  4. Tím U14 postúpi na MSR. Splnené, po výbornom kolektívnom výkone tím U14 pod vedením trénerov R. Kolesára a K. Dedíkovej postúpil z 1. miesta v skupine a následne po veľmi dobrých výkonoch na MSR obsadil 2. miesto.
  5. Tím U13 postúpi na MSR. Tím U13 pod vedením trénerov T. Ribakovs a D. Oslejovej postúpil do kvalifikácie z 2. miesta a podľahol Žiline.

Zahraničné súťaže – umiestnenie

  1. V súťaži EGBL U17  tím dosiahne aspoň 7 víťazstiev počas 3 turnajov a skončí najhoršie na 4. mieste. Splnené  čiastočne –  tím obsadil 7. miesto, dosiahol 8 výhier
  2. Na turnaji LUND 2026 sa aspoň jeden tím umiestni na medailovej pozícii / účasť v semifinále alebo vo finále B/. Splnené čiastočne. Tím U14 postúpil do ¼ finále, prehral však tesne s víťazom turnaja.

Vyhodnotili sme aj účinkovanie tímov U11 a U12. Všetky 3 tímy, Sp. Myjava U11 a St. Turá U11 ako aj spojený tím U12 dokázali svoju konkurencieschopnosť a postúpili na MSR. Tieto dievčatá sú naším veľkým prísľubom do budúcnosti, ak na sebe budú aj naďalej tvrdo pracovať.

Tréneri vyhodnotili ako úspešné aj plnenie našich perspektívnych cieľov a to zapájanie dievčat z našich mládežníckych tímov do extraligového tímu Piešťanských Čajok ako aj prácu s talentami, ktoré v budúcnosti majú reálnu šancu tento cieľ naplniť.

V ďalšej časti porady sme sa venovali príprave na novú sezónu. Po náročnej debate sa vedenie s trénermi dohodlo na nasledujúcej štruktúre tímov pre sezónu 2026/2027 :

  • Družstvá v súťažiach
    1. Čajky                     14 hráčok
      • CEWL             
      • Extraliga        
      • SP                   
    2. U23                       13 hráčok + 2-3 z U17 pendl.
    3. U19                       9 hráčok + 3-4 z U17 pendl.
    4. U17                       15 hráčok – bez pendlujúcich !
    5. U15                       9 hráčok + 3-4 pendl z U14
    6. U14                       11 hráčok + 2 z U13 pendl
    7. U13                       16 hráčok – z toho 3 v U14
    8. U13 B Myjava     20 hráčok / len r 2015/
    9. U12                       14 hráčok + 3 z U11 pendl
    10. U12 Myjava        10 hráčok + 4x pendl z U11 MY
    11. U11                       11 hráčok + cca 5 nábor
    12. U11 Myjava         10 hráčok + cca 6 nábor
    13. U10                       nábor do septembra 2026
    14. U10 Myjava         nábor do septembra 2026

Do dlhodobých nadnárodných súťaží budú okrem tímu Piešťanských Čajok zapojené aj tímy U17 a U15. V súťaži CEYBL odohrá každý tým niekoľko turnajov v konfrontácii s tímami z Čiech, Poľska, Nemecka, Rakúska a Slovenska. V každej z týchto kategórií usporiadame aj jeden turnaj na domácej palubovke.

Prakticky všetky tímy dostanú možnosť zúčastniť sa na zahraničnom jednorazovom turnaji. Aj keď v nadchádzajúcej sezóne náš klub nevycestuje na turnaj do Lundu, určite sa zúčastnia tímy U19 a U17 na prípravnom turnaji v Brne, tím U14 v Hradci Královom a prípadne ďalšie tímy v Ostrave. Myjavský tím U11 vycestuje v príprave na turnaj do Kyjova. Otvorené zostali účasti na turnajoch počas Veľkej noci.

Vedením tímov budú poverení

  1. P. Jankovič                – šéftréner klubu a zodpovedný za tvorbu hernej metodiky, hlavný tréner extraligového tímu
  2. O. Haviar                  – zodpovedný za metodiku kondičnej a silovej prípravy, hlavný tréner U23, asistent trénera extraligového tímu
  3. M. Kubala                 – vedúci tréner tímu U19, asistent trénera U23
  4. T. Kačmarik              – zodpovedný za organizáciu  dopoludňajších tréningov, hlavný tréner U17 a U11, zodpovedný za U10 a prípravky
  5. R. Kolesár                 – zodpovedný za nábor a spoluprácu so ZŠ, hlavný tréner U15 a U14, asistent v prípravke
  6. K. Dedíková              – hlavný tréner U13 a asistent trénera U14 a U15
  7. T. Ribakovs               –  zodpovedná za krúžkovú činnosť, hlavná trénerka tímov U13 B a U12 ST, asistent trénera U13
  8. A. Čulíková               – hlavný tréner U12 MY, asistent U13 B
  9. T. Mihaljevič            – hlavný tréner U11 MY
  10. A. Sviteková              – asistent trénera U17
  11. M. Kolesárová          – asistent trénera U15
  12. E. Nedorostová         – asistent trénera U12
  13. K. Šustíková              – asistent trénera U11, zodpovedná za prípravku  NM
  14. J. Nemčeková           – asistent trénera U11 MY, zodpovedná za prípravku

Metodika výuky basketbalu je v našom klube spracovaná na vysokej úrovni a zakladáme si na jej jednotnej aplikácii. Tu sú hlavnými cieľmi v nadchádzajúcej sezóne
– Metodické riadenie – zabezpečí aj plynulý prechod medzi kategóriami a pri pendlovaní hráčok – zodpovedný P. Jankovič
– Zamerať sa v kategóriách do U15 viac na IČJ – zamedziť zaostávaniu našich hráčok oproti iným v SR
– Zapojiť čo najviac hráčok do zápasov / hlavne v kategóriách U10 – U14 /

Pri príprave tréningového procesu nastavíme intenzitu záťaže hráčok nasledovne : počty tréningov

U10 – 2x v týždni
U11 – 3x v týždni
U12 – 3-4x v týždni
U13 a staršie 4, prípadne 5 TJ týždenne s rehabilitačným blokom
Ranné tréningy pre vybrané hráčky max 3x v týždni.

Z technických otázok sa stanovili záväzné termíny n objednávky nových dresov a trénerského vybavenia. Taktiež sa odsúhlasil predbežný variant rozpisu tréningov s športových halách na novú sezónu. Mesačný poplatok pre hráčky sa od budúcej sezóny zvyšuje o 1 Euro na 17 EUR pre dievčatá do U12 a na 23 EUR pre staršie dievčatá.

Príprava na novú sezónu začína denným basketbalovým kempom najmladších dievčat na Starej Turej od 3. do 7, 8. 2026. Prípravný kemp na Myjve sa uskutoční 17.-21.8.2026. Dievčatá U14 – U23 na Starej Turej začnú s prípravou od 6.8 2026 a mladšie dievčatá U12 – U13 sa pripoja od 10.8. Plán domácich prípravných turnajov zverejníme čoskoro.

kemp-Stara-Tura-2026-plagat-v2


Leave a Reply