Turnaj kadetiek na Starej Turej

Naše kadetky – dievčatá roční 2003, sa predstavili na domácom turnaji v dobrom svetle. V piatok vstúpili do turnaja výhrou so Slovanom Bratislava, ktorá dopadla nakoniec výraznejšie než sa v prvom polčase dalo predpokladať. V sobotu dievčatá hrali 2 zápasy po sebe, najprv mali ľahšieho súpera BK Ústí nad Orlicí. Už po prvej štvrtine, ktorá skončila 21:5, bol priebeh zápasu jasný, a tak naše dievčatá zaznamenali druhú výhru. Následne ich čakal najsilnejší, ešte na turnaji neporazený, súper zo Spišskej Novej Vsi. Výsledok prvej štvrtiny 9:7 dáva tušiť, že išlo o húževnatého súpera, s ktorým nebolo ľahké vybojovať víťazstvo. Naše dievčatá to však v druhom polčase zvládli a do finále turnaja v nedeľu idú bez prehry. Nasadením v obrane a rýchlou hrou v útoku dievčatá potešili trénera M. Sýkoru aj keď úspešnosť streľby ešte nebola celkom vzorová, takže do začiatku sezóny je na čom pracovať. Dobrý pocit z predvedenej hry však zatienilo nepríjemné zranenie Terezy Kraislovej v druhom zápase a tak do ďalších stretnutí už tím išiel oslabený.

Vo finálovom zápase naše kadetky zopakovali víťazstvo nad súperkami zo Spišskej Novej Vsi a získali na turnaji prvenstvo. V zápase o tretie miesto zvíťazili hráčky Slovana Bratislava.