finálový deň bez víťazstva našich dievčat

V nedeľu ráno o 09 30 nastúpili naše mladšie žiačky v  Lunde na svoj prvý finálový zápas. Tradičným finálovým súperom bol aj teraz celok z dánskeho Horsholmu. Tento špičkový dánsky klub má už množstvo titulov z turnaja, pravidelne obsadzuje všetky kategórie. Poraziť Horsholm bola pre naše tímy vždy ťažká úloha aj keď v minulosti už sa to podarilo /viď nižšie/. Náš tím U15  to v roku 2003 zvládol o bod. Naše dievčatá tak mali na čo nadviazať. Do svojho prvého finále nastúpili aktívne a nebojácne. Podarilo sa im zaznamenať prvé 4 body. Po timeoute však tréner súpera zmenil taktiku a dánsky tím dostal sa do vedenia 10 : 4. Lily rýchlo získala 2 fauly a naše dievčatá stratili koncentráciu, roztriasli sa im ruky, kazili prihrávky a nevedeli sa trafiť do koša. Polčas sme prehrali 19 : 7 ale dievčatá to nevzdávali. Stále húževnato bojovali, do zápasu sa zapojili všetky hráčky okrem zranenej Pavlíny. Hru vyrovnali ale náskok z prvého polčasu už nedokázali znížiť. Tentoraz to na vyspelého súpera, ktorý tvrdo trestal každú našu chybičku,  nestačilo, ale určite prídu ešte v budúcnosti ďalšie možnosti im prehru 20 : 32 oplatiť. Celkovo naše dievčatá vo Švédsku zanechali veľmi dobrý dojem a  trofej za druhé miesto ako aj medaile si odvážajú zaslúžene.

Hörsholm I Solna Vikings 27 9

Staršie žiačky nastúpili na B-Finále o 11 00 proti nemeckému tímu TuS Lichterfelde. Naše hráčky sa snažili ale opäť sa prejavila ich nedôraznosť v bránení 1 : 1, asi už aj ovplyvnená  únavou, veď hrali svoj 7 zápas na turnaji a pri tak nízkej rotácii to už je na silách cítiť. Nemky svojou rýchlosťou a vnikaním do šestky nám robili celý zápas problém a aj na doskoku mali navrch. Naše dievčatá sa snažili streľbou z trojkového oblúka držať krok, ale nestačilo to. V poslednom zápase na turnaji tak podľahli 24 : 32 a zaslúžia si naše uznanie za vydarenú druhú časť turnaja. Veríme že ich to povzbudí k ďalšiemu tvrdému tréningu aby svoje zručnosti ešte zdokonalili.