Staršie mini z Košíc priviezli 4. miesto

Naše staršie minižiačky obsadili na MSR 3.-5.7. v Košiciach pekné štvrté miesto. V prvom zápase v piatok si poradili so súperom z Lučenca 67:37. Naše dievčatá sa ťažšie rozbiehali, nervozita, ktorá ich sprevádzala počas celého víkendu, im zväzovala ruky a nohy. Mali problém s premieňaním šancí ale o to viac sa snažili v obrane a snaživému súperovi moc nedovolili. V sobotu narazil náš tím na veľkú výpravu z Ružomberka. Už len počtom Ružomberčanky náš tím viac ako dvojnásobne prečíslili. Keďže sa naše dievčatá nezbavili nedostatkov z predchádzajúceho zápasu hlavne pri streľbe a odstavovaní súpera ako aj uvoľňovaní sa pre loptu, Ružomberok ich od začiatku zápasu nechal pocítiť, kde sú ich slabiny. Trestal každé zaváhanie našich dievčat a už v polčase viedol o viac ako 20 bodov. Nakoniec z toho bola ešte prijateľná prehra 51 : 23, keď naše dievčatá z lavičky sa podieľali na víťaznej štvrtej štvrtine, ktorú sme zvládli 11 : 10. V nedeľu nás čakal tradičný súper zo Šamorína. Tohto súpera dobre poznáme a mali sme šancu hrať vyrovnaný zápas. Žiaľ, opäť to boli naše vlastné chyby, ktoré nás pripravili o dobrý výsledok. Súper, zdá sa, po medaile z SR túžil viac ako naše dievčatá a nakoniec svojou väčšou agresivitou a sústredenosťou na zápas dosiahol presvedčivé víťazstvo 30 : 53. Aj keď naše dievčatá na týchto MSR nemali svoju najlepšiu formu a  vieme že ich ich herný prejav dokáže byť o veľa lepší, aj táto skúsenosť im pomôže aby sa na budúce zápasy s ťažkými súpermi lepšie pripravili. Nateraz im gratulujeme k 4. miestu na Slovensku a prajeme veľa chuti do ďalšieho  tréningu.

Pridaj komentár