Ženy MBK postúpili do finále play off 1. ligy žien

Naše ženy presvedčivo zdolali na zápasy tím UMB Banská Bystrica 2 : 0 a postúpili do finále play off 1. ligy žien, kde sa stretnú s juniorským tímom Young Angels Košice.

Svoj postup si náš tím vlastne zariadil už v stredu 1.7.2020 na palubovke súpera v Banskej Bystrici, keď si pod vedením trénera T. Kačmarika priviezol výhru 62 : 43. Naše dievčatá rozhodli o svojom víťazstve v 3. štvrtine, ktorú vyhrali 20 : 11, kde sa čistými trojkami zaskvela T. Moravčíková. Súper sa snažil bojovať, ale naša disciplinovaná obrana mu robila veľké starosti a tak jeho šanca v odvete bola len teoretická.

V sobotu 4.7. v domácej hale, tentoraz vzhľadom na povinnosti trénera  na MSR U12 v Košiciach, pod vedením asistentky L. Krč-Turbovej, naše dievčatá nikoho nenechali na pochybách, že si finále zaslúžia. Po 4 minútach vyhrávali 15:0 a aj keď následne trochu poľavili, súperovi nedali pomyslieť na úspech. Do zápasu sa zapojilo všetkých našich 10 hráčok a predovšetkým N. Martišková bola pre súperky neudržateľná. Víťazstvo sme si postrážili a snaživého súpera nakoniec zdolali 36 : 54, keď v závere nám už chýbala koncentrácia.

Finálové zápasy s Košicami sa odohrajú v stredu 8.7. o 19 00 na Starej Turej a odveta v nedeľu  12.7. o 18 00 v Košiciach.