Kadetky na finálovom turnaji MSR obsadili 5. miesto

Náš tím kadetiek U2003 absolvoval záverečný turnaj MSR Slovenska v Košiciach pod vedením trénera M. Sýkoru s asistentkou T. Moravčíkovou v dňoch 10.-11.7.2020 so striedavými úspechmi. Naše dievčatá narazili v prvom stretnutí na družstvo Spišskej Novej Vsi. Celý tím si uvedomoval dôležitosť tohto zápasu, ktorý rozhodoval o postupe do boja o medaily. Táto záťaž však na naše dievčatá doľahla príliš silno. Napriek tomu, že v príprave venovali veľa času, aby sa pripravili na nebezpečné strelkyne súpera, v zápase sme neustrážili predovšetkým E. Dulovičovú, ktorá nám nastrieľala 33 bodov, pričom úspešnosť z trojkovej čiary mala 9/12. Naopak naše dievčatá mali veľmi nízku úspešnosť streľby, kedy z 21 trojkových pokusov premenili len jeden, čo svedčí o veľkej nervozite našich strelkýň. Napriek tomu, že sa súper rýchlo dostal do dvojciferného vedenia, naše dievčatá to napriek neúspechu nevzdali a v závere zápasu ešte skorigovali na 59 : 47.

V sobotu nastúpil náš tím v zápase o 5. miesto proti mladému tímu CBK Košice, ktorý podľahol v piatok Trnave len o jediný bod. Naše dievčatá hrali bes psychického tlaku ako vymenené. Striedali jednu peknú akciu s druhou, získavali súperove lopty a zakončovali s výrazne vyššou presnosťou ako v piatkovom zápase. Už po prvej štvrtine viedli 25 : 13 a postupne svoj náskok navyšovali, pričom na ihrisko sa dostali všetky dievčatá. Posledným zápasom tejto sezóny tak ukázali, že ich basketbal stále baví, aj keď coronová prestávka sa nich predsla len prejavila. Za predvedený výkon si zaslúžia gratuláciu.

Pridaj komentár