Prípravný turnaj junioriek sa uskutočnil tento víkend

Aktualizované 20.12.2020

Fotky z turnaja nájdete tu

MBK Stará Turá zorganizuje prípravný turnaj pre juniorky a 1. ligové tímy s účasťou tímov Starej Turej, Žiliny a Nitry v termíne 19.-20.12. 2020.

Po úspešnom turnaji kadetiek teda pokračujeme v organizovaní basketbalových podujatí, tentoraz pre našu najstaršiu kategóriu.

Náš klub dokáže zabezpečiť, aby pri organizácii športového podujatia boli splnené požiadavky kladené na športové podujatia zo strany UVZ v súlade s vyhláškou č.45 z 17.12.2020, pričom pre  všetkých účastníkov zabezpečíme testovanie antigénovými testami.

Pred turnajom sa vykoná testovanie tímov

08 40 – organizátori, stolík, rozhodcovia
09 00 – Stará Turá
09 20 – Žilina
09 40 – Nitra

Na turnaji sa môžu zúčastniť len osoby, ktoré majú negatívny test / nie starší ako 12 hodín/. Test je platný po oba dni. Maximálny počet osôb v tíme na testovanie je 18. Turnaj sa uskutoční bez účasti divákov. Zo Športovej haly na štadióne pripravujeme aj videostream.

Turnaj sa koná v hale na štadióne. Hrá sa 4×8 minút podľa pravidiel SBA.

V prvom zápase vyhrali naše dievčatá s BKM Žilina 61 : 39. Po vyrovnanom prvom polčase náš tím v druhej časti hry zvýšil dôraz v obrane odniesol si zaslúžené víťazstvo.

MBK Stará Turá U2002

# Hráč Pozícia PTS MIN REB AST STL BLK 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF

0000000000000000000

Druhý sobotný zápas s Nitrou naše dievčatá začali odhodlane a rýchlo sa dostali do dvojciferného vedenia. Aj keď snaživý súper v druhej štvrtine vyrovnal hru, v druhom polčase náš tím hral organizovane a s vysokým nasadením a skóre postupne narastalo až na konečných 77 : 47.

BKM Junior Nitra

V zápase o druhé miesto Nitra porazila Žilinu predovšetkým zlepšeným výkonom v druhom polčase, kedy bolo na žilinčankách vidieť, že im už dochádzajú sily v druhom zápase za sebou. Aj keď to spočiatku tak nevyzeralo, Nitra nakoniec vyhrala výrazne 73 : 59.

V nedeľu sa odohral už iba jeden zápas, v ktorom naše dievčatá nastúpili proti BKM Žilina. Naše dievčatá pôsobili v prvom polčase ospalo a nedôrazne. Prebrali sa až po prestávke, ale na výkon zo soboty nenadviazali. Zvýšenou aktivitou si vybojovali predĺženie, konca dvojnásobné a súpera nakoniec tesne zdolali 62 : 61.