KADETSKÝ TURNAJ ÚSPEŠNÝ

Trojka Sašy Školkovej od polky v zápase s CBK

Náš kadetský tím pod vedením trénerskej dvojice M. Kubala – J. Vandlík privítal v sobotu 8.5.2021 na domácej palubovke tímy CBK Košice a Ivanky p/D. Po turnaji v Piešťanoch, kde naše dievčatá pred 3 týždňami podľahli v rozhodujúcom zápase celku YA Košice nás čakal ďalší kvalitný súper z Košíc.

Naše dievčatá vstúpili doobeda do zápasu s Košicami, ktoré mali pod košom výraznú výškovú prevahu aj preto, že v našom tíme chýbala Ema Kubalová, odhodlane. V útoku sa im darilo kombinačne aj strelecky ale v obrane neboli dostatočne dôrazné, čo platilo po celý zápas /v druhej štvrtine náš tím mal konte 0 faulov, v štvrtej potom 1 faul.. Súper sa tak dostal do mierneho 8 bodového vedenia po prvej štvrtine 25 : 17. Druhá a tretia štvrtina boli vyrovnané a zápas sa rozhodol v 4 štvrtine, ktorú Košice začali šnúrou 10 : 0 hlavne vďaka agresívnejšiemu tlaku v obrane. Výsledok 78 : 59 potom pre náš tím bol až príliš krutý.

Poobede nastúpili naše dievčatá proti tímu Ivanky p/D. V poslednom vzájomnom stretnutí sa naše dievčatá s Ivankou trápili, tentoraz sa na súpera lepšie koncentrovali a neposkytli súperovi nádej na víťazstvo v tomto zápase. V druhej štvrtine súpera zlomili, keď mu dovolili len 6 bodov za štvrtinu a do polčasu si vypracovali 23 bodový náskok. Do zápasu tak mohli nastúpiť aj všetky dievčatá z lavičky a zápas sa nakoniec skončil presvedčivým víťazstvom 81 : 40.

V nedeľu naše dievčatá odohrali odvetný zápas proti CBK Košice. Tréneri dievčatám zmenili pokyny a tak sme videli veľmi aktívnu a dôraznú obranu nášho tímu. Súper bol evidentne zaskočený agresívnejším herným štýlom našich hráčok a chvíľu mu trvalo kým vyrovnal hru. Prvá štvrtina tak skončila 17 :16 v náš prospech. Na začiatku druhej štvrtiny sa Košičanky dostali do útlmu, nestíhali v obrane a naše dievčatá sa šnúrou 16 : 0 dostali do výrazného polčasového vedenia 40 : 23, keď súperovi povolili len 7 bodov za štvrtinu. V tretej štvrtine sa však nepochopitelne hra otočila. Naše dievčatá sa nevedeli trafiť do koša, súper sa naopak rozstrieľal a zrazu bol zápas opäť vrovnaný. Do štvrtej štvrtiny Košice išli dokonca s 1 bodovým vedením. V štvrtej štvrtine to bola dráma. Oba tímy bojovali o každú loptu. Strelecky to ale išlo lepšie Košičankám, náš tím mal problémy presadiť sa aj z trestných hodov. Záver však zvládli lepšie naše dievčatá, najprv vyrovnala S. Macejková trojkou a rozhodujúce vedenie zabezpečila N. Gavláková sériou 6 bodov. Naše dievčatá tak nakoniec v napínavom a kvalitnom zápase dosiahli zaslúžené víťazstvo 64 : 61 a oplatili tak súperovi prehru zo soboty.

Fotogaléria zo zápasov je tu

Videozáznamy zápasov môžete vidieť tu

výsledky zápasov

Prípravné zápasy 8.-9.5.2021

DátumTímyČas/VýsledokSúťažMiesto zápasu


Prípravné zápasy, 2020/2021Mestská športová hala


Prípravné zápasy, 2020/2021Mestská športová hala


Prípravné zápasy, 2020/2021Mestská športová hala


Prípravné zápasy, 2020/2021Mestská športová hala

Technický zápis zo zápasu MBK Stará Turá U2004 – CBK Košice

zapis-8-May-2021-4

Pridaj komentár