Mladšie žiačky a juniorky tento víkend úspešne

Dá sa povedať, že turnaj mladších žiačok U2009, ktorý usporiadal náš klub 25.-26.9.2021 v športovej hale na štadióne, dopadol rovnako ako turnaj žiačok minulý týždeň. Víťazom turnaja sa stal MBK Ružomberok pred našimi dievčatami. Ale tým sa celá podobnosť končí. Tentoraz boli naše hráčky pod vedení trénera M. Juríka Ružomberčankám vyrovnaným súperom. Hra bola z oboch strán rýchla a v prvom polčase obrany oboch tímov nedávali veľký priestor na zakončenie. O to viac nás mohlo mrzieť, že dievčatá zahodili viacero voľných striel. V druhom polčase sa naše dievčatá dostali aj do vedenia ale v závere zápasu bola koncovka súperiek o niečo presnejšia a tak Ružomberok rozhodol o svojom víťazstve v turnaji výsledkom 50 : 45. Naše dievčatá sa však nemajú za čo hanbiť, podali bojovný výkon, a keď budú pokračovať v tomto nasadení a o niečo zlepšia streľbu, budú nebezpečné každému súperovi v súťaži. V zápase o tretie miesto zdolal tesne Slovan Trnavu. Výsledky všetkých zápasov nájdete tu

Naše juniorky U2003 tento víkend odohrali svoje prvé zápasy v súťaži, na ktoré cestovali do Ružomberka a B.Bystrice. V zostave tímu pod vedením trénera D. Luptáka tentoraz nastúpili aj hráčky Piešťanských Čajok T.Kraislová a N. Gavláková. Ďalšia vekom juniorka T. Vandlíková ešte rehabilituje po zranení. Náš tím v Ružomberku nenechal nič na náhodu a dominoval počas celého prvého polčasu, keď dovolil súperkám len 13 bodov. V druhom polčase však naše dievčatá nezachytili nástup súpera a ten znížil náš náskok. V záverečnej štvrtine sme sa však vrátili k dominancii, dovolili sme Ružomberčankám len 4 body a odniesli si presvedčivé víťazstvo. Štatistiky zo zápasu nájdete tu.

V nedeľu sa predstavili naše dievčatá na palubovke B. Bystrice, minuloročného majstra v tejto kategórii. Náš tím vstúpil do zápasu odvážne a prekvapil súpera. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, ktoré do polčasu narástlo na 10 bodov napriek značnej výškovej prevahe súpera. V dobrom výkone sme pokračovali aj v tretej štvrtine a zdalo sa že zápas bez problémov dotiahneme do víťazného konca. Ale súperky to nevzdali a v závere zápasu naše dievčatá zaskočili. Nám sa nedarilo počas dlhých záverečných minút skórovať, zaznamenali sme v štvrtej štvrtine len 3 body, ale nakoniec sme na rozdiel od finálového zápasu kadetiek so Sereďou, tesné víťazstvo uhájili. Všetky informácie zo zápasu nájdete tu

Pridaj komentár