28112021 127

Náročný víkend kadetiek v súťaži

Fotogalériu nájdete tu

Od pondelka 27.9. do nedele 3.10.2021 odohral tím kadetiek U2005 4 náročné súťažné stretnutia. Nakoľko sa prelínali minulý víkend zápasy junioriek a kadetiek, rozhodol sa realizačný tím presunúť ťažké zápasy so Slovanom BA a odohrať ich v priebehu tohto týždňa. Najprv domáci zápas v pondelok a následne vo štvrtok zápas v Bratislave. Cez víkend potom dievčatá odohrali 2 zápasy s ambicióznou Ivankou p/D.

Domáci zápas s nebezpečným Slovanom začali naše dievčatá pod vedením trénera D. Luptáka koncentrovane a už v prvej štvrtine si vypracovali 10 bodový náskok. V druhej štvrtine súper zmenil obranu, takže naše dievčatá museli spoliehať viac na streľbu z diaľky. Podarilo sa im to na jednotku a 4 trojkami v rade svoj náskok opäť zvýšili. Tretia štvrtina bola najvyrovnanejšia, no vo štvrtej už súper nevládal ani kondične a tak sme zaznamenali jednoznačné víťazstvo nášho tímu 80 : 53.

Zápas na Slovane bol pre naše kadetky ešte náročnejší. Na oboch stranách od začiatku dominovali obrany, dievčatá si navzájom nič nedarovali a tak sa niektoré naše hráčky už v 1. polčase dostali do problémov s faulami. Stav po polčase bol 25:15 v náš prospech. V tretej štvrtine sme však poľavili, súper otočil vývoj zápasu a do záverečnej štvrtiny sme išli len s 1 bodovým náskokom. V štvrtej štvrtine sme však súpera prekonali výborným kolektívnym výkonom, dovolili sme mu len 8 bodov a nakoniec sme v tomto náročnom zápase jednoznačne vyhrali 59 : 41.

V sobotu do Ivánky p/D cestoval tím výrazne oslabený. V prvom rade chýbala trénerská dvojica, keď tréner D. Lupták absolvoval operáciu kolena, ktorá ho minimálne na 2 týždne vyradí z pracovného procesu. Taktiež jeho asistentka T. Moravčíková cestovala do Francúzska zbierať basketbalové skúsenosti. Vedenia tímu sa tak ujala dvojica T. Kačmarik a J. Vandlík. Z hráčok zase chýbali D. Uhlíková pre zlomeninu zápästia, V. Sekerková ktorá absolvoval druhé očkovanie proti Covidu a A. Školková, ktorá si doliečuje zranenie prsta. Na výkonu tímu to bolo v prvej štvrtine poznať, dievčatá sa rozbiehali o niečo pomalšie a súper dokázal hrať vyrovnanú hru. Od druhej štvrtiny však naše dievčatá začali postupne navyšovať svoj náskok, ktorý na začiatku štvrtej štvrtiny narástol na 15 bodov. V závere náš súper už nestačil na našu rýchlu hru a prehral vysoko 49 : 78.

V nedeľu sme v domácom zápase neočakávali väčší odpor súpera. Zo začiatku sa Ivanka ešte snažila, hrýzli najviac jej rýchle protiútoky, ale druhá štvrtina bol pre nášho súpera debakel. Vyhrali sme ju 28 : 3, keď sme zaznamenali 5 úspešných trojok a v obrane sme súpera k ničomu nepustili. V druhom polčase tréneri Ivanky už rezignovali a zápas sme jednoznačne vyhrali 83 : 35. Po 6 zápasoch sú tak naše dievčatá bez prehry v čele skupiny Západ.