Naša U18 na turnaji v Rige zvíťazila vo finále s BS Riga.

Kadetky nakoniec zvíťazili vo finále po ťažkom boji s Rigou 61 : 54. Gratulujeme. Štatistiky zo zápasu si môžete pozrieť tu.

Tím MBK Stará Turá U 2004 pod vedením trénera D. Luptáka si v nedeľu 6.2.2022 o 13 15 zahrá vo finále II. turnaja EGBL v Rige proti miestnemu tímu BS Riga. S týmto tímom, ktorý v semifinále zdolal CBK Košice 52 : 38, sme odohrali zápas už v základnej skupine, kde sme po vyrovnanom prvom polčase priebehu podľahli 38 : 49. Dievčatá tak dostanú šancu na odvetu.

V sobotňajšom semifinále naše hráčky predviedli bojovný výkon a vysoké nasadenie, keď zdolali výber Ukrajiny U16 silným náporom v posledných 3 minútach zápasu. Do stretnutia naše dievčatá vstúpili aktívne, celoplošnou obranou robili ukajinským rozohrávačkám problémy a dokázali tak získavať lopty. Postupne sme si vybudovali mierny náskok a prvú štvrtinu sme vyhrali 13 : 6. V druhom polčase sme však v obrane poľavili, tlak na súpera už nebol taký celoplošný a hra sa vyrovnala. Polčasové vedenie 27 : 21 však bolo nádejné. Do druhého polčasu však súper nastúpil s výraznou energiou a presnou streľbou, naše dievčatá robili chyby v obrane a nepremieňali ani čisté strelecké šance a tak súper zaznamenal šnúru 13 : 0 a dostal sa do vedenia. Tréner zareagoval prestriedaním hráčok a naše dievčatá pridali v agresivite a na začiatku štvrtej štvrtiny vyrovnali skóre. No v polovice záverečnej štvrtiny sa opäť nevyhli strate koncentrácie a súper si behom 3 minút opäť vybojoval 9 bodové vedenie. Naše dievčatá to však nevzdali, do útoku zavelila svojou aktivitou 3 minúty pred koncom T. Kraislová, ktorá v zápase zaznamenala rekordných 19 bodov. Náš tím nasadil tesnú osobnú obranu na polovici súpera a ukrajinské rozohrávačky strácali loptu za loptou. Keď trojkou minútu pred koncom A. Vidová stiahla rozdiel na 47 : 49, bola to ozajstná dráma. Tlak našich dievčat však pokračoval aj v posledných sekundách zápasu. Zdvojením na stredovej čiare M. Valová opäť získala loptu a T. Kraislová vyrovnala, 20 sekúnd pred sirénou V. Kubinová na našej polovici vypichla Ukrajinkám prihrávku na trojkovom oblúku a zabezpečila nášmu tímu víťazstvo v náročnom zápase 51 : 49. Záverečný trojkový pokus súpera už na stave nič nezmenil. Za obrovské nasadenie v zápase si zaslúžia naše dievčatá veľkú pochvalu.