Náš tím U13 v Ostrave na 5. mieste

Naše dievčatá sa zúčastnili 14.-16.4.2022 turnaja v Ostrve. Tím U2009 doplnený o 2 dievčatá ročníka 2008 a s hosťujúcou Barborou Dorkovou, no bez T. Pobočíkovej odohral v Ostrave 5 náročných zápasov.

V základnej ťažkej skupine B narazil náš tím pod vedením trénera M. Juríka najprv na favorita turnaja, pražský tím SBŠ Sadská, ktorému dievčatá podľahli tesne 59 : 53. V prvej štvrtine sme nezachytili nápor súpera, prehrávali sme už 21 : 6, do konca 3 štvrtiny sme ale stiahli rozdiel na 5 bodov 48 : 43. Súper však v záverečnej štvrtine hádzal 11 trestných hodov a tak sa nám už nepodarilo rozdiel vymazať.

V ďalšom zápase sme presvedčivo zdolali domácu Ostravu 48 : 26. Po prvej vyrovnanej štvrtine sme si do polčasu vybudovali vedenie 35 : 11, ktoré sme si do konca zápasu už ustrážili. V poslednom zápase skupiny sme narazili na maďarskú Csatu, neskoršieho víťaza turnaja, ktorý vo finále zdolal pražský tím. Zápas s týmto súperom nám nevyšiel, od začiatku sme ťahali za kratší koniec. V polčase sme prehrávali 27 : 14, v záverečnej štvrtine však dievčatám došli sily a tak z toho bola krutá prehra 65 : 32.

Nakoľko sme obsadili v skupine 3. miesto, čakali na nás súboje o konečné umiestnenie na 5.-8. mieste. V prvom zápase sme sa stretli s tímom Starej Ľubovne. Súper nastúpil len so 7 hráčkami a tak nemal šancu uhrať lepší výsledok. Už v po prvom polčase bol stav 34 : 6 a o zápase bolo v predstihu rozhodnuté. V zápase o 5. miesto nás čakal litovský tím z Klaipedy. Už v prvej štvrtine sme sa dostali do mierneho vedenia 12 : 4, ktoré sme do polčasu navýšili na dvojciferné vedenie 26 : 15. Súper však úporne bojoval, nič nedal naším dievčatám zadarmo. V štvrtej štvrtine stiahol náskok na 8 bodov ale náš tím si víťazstvo už nedal zobrať. Celému tímu gratulujeme k dobrým výkonom.

Tím BA Spartak Myjava pod vedením trénera T. Mihaljeviča, ktorý sa zúčastnil ostravského turnaja v kategórii U11, v konkurencii 10 tímov obsadil 7. priečku po bilancii 3 prehry a 2 výhry a v rozhodujúcom zápase zdolal tím Třinca 46 : 24.