Juniorky vybojovali na MSR striebro

Náš tím dievčat U19 pod vedením trénera P.Jankoviča sa tento víkend zúčastnil MSR junioriek v Košiciach. Naše dievčatá vycestovali v piatok na svoje súťažné zápasy skoro v plnej zostave, po zranení sa vrátila do zostavy aj N. Gavláková a tak chýbala len dlhodobo zranená M. Pomajbová.

Prvý zápas náš tím odohral voči dievčatám z Trnavy. Počas sezóny sme oba zápasy vyhrali, aj keď v Trnave len tesne. Tentoraz však mal zápas iný náboj. Naše dievčatá vstúpili do zápasu pod taktovkou T. Kraislovej nabité energiou a po prvých 5 minútach už viedli dvojciferným rozdielom 15 : 5. Potom sme však poľavili v dôslednosti v obrane a Trnava to hneď využila. Súperkám sa darila mimoriadne streľba za 3 body / v zápase premenili až 10 striel z 20 !/ a na konci štvrtiny bol náš náskok už len 3 bodový. Priebeh druhej štvrtiny sa podozrivo podobal tej prvej. Po 5 minútach sme viedli v prestriedanej zostave o 12 bodov, ale súper sa chytil opäť troma trojkami a polčas bol 43 : 41 pre nás. Po prestávke Trnavčanky dokázali ešte vyrovnať na 43 : 43, ale potom nastúpili opäť naše dievčatá, tentoraz bez oddychovej prestávky a posledným košom T. Vandlíkovej v tretej štvrtine, ktorá celkovo v zápase zaznamenala 23 bodov a 20 doskokov /z toho 13 útočných/, náš tím upravil na 64 : 48. V záverečnej štvrtine si naše dievčatá už svoje vedenie ustrážili a vybojovali si prvé víťazstvo na turnaji 73 : 60. Trnavu sme aktívnou obranou donútili k veľkému počtu strát a dominovali sme na doskoku, čím sme sa dopracovali k tomuto zaslúženému víťazstvu. Viac info o zápase tu. Video zo zápasu nájdete tu.

V sobotu podvečer nás čakal súper z najťažších, tím YA Košice. Aj keď sme pred 4 týždňami Košice v tejto hale porazili, vedeli sme že bude veľmi náročné, tento výkon zopakovať. Naše dievčatá vstúpili do zápasu odhodlane, bolo však vidieť, že nervozita im trochu zväzuje ruky. Po troch minútach bol stav 7 : 6 pre Košice, ktoré využívali svoju výškovú prevahu, ale nepremieňali sme aj dobré strelecké príležitosti. Tieto naše zaváhania súper zužitkoval a minútu pred koncom štvrtiny už viedol o 10 : 21. Nášmu tímu chýbali body T. Vandlíkovej, ktorá v tomto zápase nemala svoj deň a tak obrat v druhej štvrtine zariadila N. Gavláková, ktorá 8 bodmi dopomohla k zníženiu rozdielu do polčasu na 28 : 31. Na začiatku druhého polčasu sa náš tím dostal aj do vedenia 33 : 31, ale dlho si ho neudržal. Košice šnúrou 11 : 0 opäť navýšili opäť svoje vedenie. Dievčatá v tejto fáze zápasu súperovi dopomohli ľahkými stratami lôpt a nedôraznosťou v obrane. Po tretej štvrtine tak Košice viedli 45 : 52. Po vstupe do 4. štvrtiny naša nedôrazná hra pokračovala a súper si vybudoval rozhodujúci náskok, keď po 5 minútach viedol už 47 : 62. Naše dievčatá v závere ešte výsledok skorigovali, ale na víťazstve Košíc 55 : 65 to už nič nezmenilo. Viac info o zápase tu. Video zo zápasu nájdete tu.

Po prehre s Košicami sa situácia v tabuľke vykryštalizovala tak, že náš nedeľný zápas s B.Bystricou rozhodoval o umiestnení na 2. a 3. mieste. Obe družstvá nastúpili do zápasu s maximálnym nasadení. V prvých minútach sa tímy striedali vo vedení až do stavu 11 : 11, ale na našej strane sa rozohrala k výbornému výkonu opäť T. Vandlíková, ktorá v tomto zápase zaznamenala 22 bodov a 8 doskokov, a tak sme prvú štvrtinu vyhrali 20 : 11. V druhej štvrtine si však naše dievčatá vybrali oddychový čas, poľavili v obrane, pojavili sa zbytočné fauly a tak Bystrica v 5. minúte viedla po šnúre 10 : 0 veľkou zásluhou pivotky N. Janštovej so skóre 20 : 21. Po tomto úseku sa naše dievčatá opäť spamätali a hra sa vyrovnala. Polčas bol tak za stavu 25 : 25. V 3. štvrtine už bolo vidieť, že hráčky hrajú tretí náročný zápas počas troch dní v rade. Tímy sa striedali vo vedení, veľmi sa snažili, ale žiadny si nedokázal vybodovať viacbodové vedenie. Po 3 štvrtinách tak bol stav 39 : 37 v náš prospech. O výsledku zápasu sa tak rozhodovalo v záverečnej j štvrtine. Bystrica posledný krát v zápase viedla 41 : 43. Následne náš tím pridal na dôraze a súperky začali strácať lopty. Viaceré takéto momenty sme využili aj bodovo a 3 minúty pred koncom sme si vybudovali rozhodujúci 9 bodový náskok 54 : 45 na ktorom sa 9 bodmi v tomto úseku zaslúžila T. Vandlíková. Bystrica v závere ešte dokázala znížiť na rozdiel 4 bodov ale na obrat v zápase to nestačilo. Presnými trestnými hodmi sme vedenie uhájili, vyhrali 58 : 50 a získali strieborné medaile. K tomuto úspechu dievčatám gratulujme. Viac info o zápase tu. Video zo zápasu nájdete tu.