Kadetky postupujú do nadstavby z druhého miesta

Minulý týždeň mal náš tím kadetiek U17 pod vedením trénera M. Juríka nabitý program. Najprv museli odohrať 2 odložené zápasy z decembra so Slovanom a Šamorínom a následne odohrali cez víkend 14. a 15.1.2023 posledné kolo skupiny Západ v základnej časti kadetskej súťaže.

V pondelok začali zápasom doma so Šamorínom. V prvom polčase sa naším dievčatám ale vôbec nedarilo. V útoku sa nevedeli presadiť, kombinácia im viazla a v hre 1 : 1 sa nedokázali presadiť, maximálne tak vybojovali faul. V obrane sme mali medzery, často sme súperky zastavili len za cenu faulu a tak náš tím po polčase prehrával 13 : 47 a vyzeralo to na riadnu hanbu. V druhom polčase sa však obraz hry zmenil. Dali sme do hry viac energie, súper stratil koncentráciu a tak sme postupne náskok znižovali. V 4 štvrtine sme sa dostali na rozdiel 12 bodov, ale v závere už chýbali sily na zdramatizovanie koncovky. Šamorín tak zaslúžene vyhral 64 : 51.

V stredu naše dievčatá privítali Slovan Bratislava. Naše dievčatá opäť nedokázali podať 100 % výkon a tak bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný. Slovan sa snažil oplatiť nám porážku z Bratislavy a oba tímy sa striedali vo vedení. Na oboch stranách dominovali obrany a polčasový stav bol 20 : 19 v náš prospech, po troch štvrtinách bolo skóre 33 : 33. Zápas sa tak rozhodoval v štvrtej štvrtine. Náš tím si vybudoval za stavu 41 : 37 a následne 46 : 40 minináskok, ktorý sa ukázal byť rozhodujúci. Slovan už nedokázal vyrovnať a tak si naše dievčatá zaslúžili ťažko vybojované víťazstvo 50 : 47. Foto zo zápasu nájdete tu.

V sobotu náš tím hral na palubovke oslabenej Trnavy, ktorá nastúpila len so 6 hráčkami. Náš tím mal len 8 hráčok, ale predsa len to bolo viac ako 6. V prvom polčase sme nadviazali na nevýrazný výkon so Slovanom. Dopúšťali sme sa množstva nevynútených chýb a naša streľba bola často nepresná. V polčase tak na tabuli svietil prekvapivo vyrovnaný stav 25 : 25. V polovici tretej štvrtiny dokázali naše dievčatá využiť väčšiu rotáciu a zo stavu 37 : 39 otočili na 51 : 43 na konci štvrtiny. Svoj náskok v záverečnej štvrtine navyšovali až na 75 : 55 aj vďaka výnimočnému výkonu D. Uhlíkovej, ktorá v tomto zápase zaznamenala 30 bodov, 12 doskokov a 6 ziskov. V závere už len súper skorigoval na konečných 75 : 62.

V nedeľu odohrali kadetky 4 zápas v tomto týždni. Na palubovke predposlednej Serede. Naše dievčatá nastúpili opäť v ôsmych. Do zápasu však prišli s energiou a po chvíli viedli 11 : 3. Súper sa snažil a bojoval o lepší výsledok, v druhej štvrtine sme však viedli za stavu 35 : 17 už skoro o 20 bodov. V 3 štvrtine sme poľavili, na dievčatách už bolo vidieť že hrajú 4 zápas v rade. súper znížil na 50 : 43, ale do konca štvrtiny sme to natiahli na 64 : 44. V poslednej štvrtine sme viedli 74 : 52 keď sa naše dievčatá rozhodli, že pomaly idú do šatne. Súper tak dokázal skorigovať výsledok na prijateľných 75 : 68.

Pre naše dievčatá posledné víťazstvo znamenalo postup do nadstavbovej časti súťaže zo skupiny západ z druhého miesta s bilanciou 10 víťazstiev a 2 prehry. V nadstavbovej časti Kadetskej ligy sa 4 najlepšie tímy zo skupiny západ stretnú každý s každým so 4 najlepšími tímami za skupiny východ /Ružomberok, B. Bystrica, YA Košice a Čaňa/.