Staršie mini s postupom, kadetky víťazne

Tím kadetiek U2006 pod vedením trénera M. Juríka vycestoval tento víkend 13.-14.5.2023 na posledné zápasy v skupine o 1.-8. miesto v súťaži U17 do Banskej Bystrice a Ružomberka. Doma sme oboch súperov porazili, tak sme verili naším dievčatám aj tentokrát. V Bystrici sa od začiatku hral vyrovnaný súboj. Bystričanky dirigovala C. Da Cruz, hráčky s extraligovými skúsenosťami. V našom tíme bola nechýbala bojovnosť a nasadenie, s organizácia hry nám však viazla, za celý zápas sme zaznamenali len 1 asistenciu. Po prvej štvrtine sme mali mierny náskok 17 : 13, Druhá štvrtina sa vyvíjala podobne, až v závere po individuálnych akciách A. vidovej sme natiahli vedenie na 36 : 28. V tretej štvrtine sme ho natiahli až na 12 bodov ale v závere súper skorigoval na 47 : 40. V poslednej štvrtine však naše dievčatá opäť pridali. Rýchlo sa vrátili do dvojciferného vedenia a a zápas nakoniec zaslúžene vyhrali 62 : 46.

V nedeľu nastúpili kadetky proti Ružomberku, ktorý mal tentoraz v svojom kádri tiež extraligistky z A-tímu. Naše dievčatá sa však nezľakli. Od začiatku sa agresívne pustili do súpera, aktívnou obranou získavali lopty, pričom za zápas mali až 17 ziskov, a dokázali premieňať ľahké koše. Po prvej štvrtine sme viedli prekvapivo jasne 19 : 8 a súper bol zaskočený. V druhej štvrtine Ružomberok pridal v nasadení a vyrovnal hru. Robili nám problém na útočnom doskoku, nešlo nám odstavovanie pod košom a tak polčas bol za stavu 30 : 22. Po prestávke sme opäť ožili, pomaly sme si vypracovali dvojciferný náskok a pred 4 štvrtinou sme viedli 44 : 33. Súper to nevzdával, bojoval o lepší výsledok v poslednej štvrtine náš náskok stiahol na 44 : 38 a 49 : 42 ale viac už nedokázal. Naše dievčatá si individuálnymi akciami v závere vedenie postrážili a presvedčivo zápas vyhrali 57 : 44. Video zo zápasu nájdete tu.

Tabuľka po základnej časti vyzerá nasledovne. Ružomberok skončil na 3. mieste a náš tím na 5. mieste. V prvom zápase finálového turnaja MSR, ktorý sa uskutoční v Košiciach 9.-11.6.2023 sa tak stretneme so Slovanom Bratislava, ktorý skončil na 4. mieste.

81521373396417

Výsledky a štatistiky nášho tímu nájdete tu.

Staršie mini U2011 nastúpili v sobotu pod vedením trénerky T. Moravčíkovej na odvetu zápasu o 3. miesto v regióne západ a postup na finálový turnaj MSR na palubovke Ivanky p/D. V úvode zápasu naše dievčatá nenechali nikoho na pochybách, že prišli do Ivanky vyhrať. Aj keď začiatok zápasu bol obojstranne nervózny a hádzalo sa veľa trestných hodov, lepšie to zvládli naše dievčatá a po prvej štvrtine vyhrávali 11 : 3. Bojovný zápas pokračoval aj v 2 štvrtine, my sme však dokázali svoj náskok zvýšiť na 17 : 7. Horšie to vyzeralo po polčase, keď sa nám prestalo dariť premieňať trestné hody. V 3 štvrtine sme mali bilanciu 4 zo 16. To súper využil a znížil na rozdiel 5 bodov. Na začiatku poslednej štvrtiny sme však opäť náskok navýšili na 30 : 20 vďaka úspešným zakončeniam N. Foltínovej. To sa ukázalo ako rozhodujúce. Súper v závere ešte tlačil a náš náskok znižoval, obrat v zápase sa mu už nepodaril. Toto tesné víťazstvo 32 : 28 tak definitívne rozhodlo o našom postupu na MSR. Dievčatám patrí veľká gratulácia !

V druhom zápase už vlastne o nič nešlo, keďže sme viedli na zápasy 3:0 a ani prípadné víťazstvo Ivanky v záverečnom zápase by nič nezmenilo. Po vyrovnanej prvej štvrtine naše dievčatá hrajúce s veľkým elánom Ivanku v druhej štvrtine rozstrieľali 29 : 5 a predčasne rozhodli o svojom víťazstve, najúspešnejšou strelkyňou, ktorá sa okrem ostatných hráčok na tomto úspechu podieľala, bola s 12 bodmi N. Csandová. Celý zápas sme nakoniec jednoznačne vyhrali 64 : 33 a ukončili sme tak súťaž na výbornom 3. mieste.