Kadetky sa zúčastnia tento víkend MSR v Košiciach

Naše kadetky U2006 pod vedením trénera M. Juríka sa predstavia od 9.6 do 11.6.2023 na MSR v Košiciach. Naše dievčatá sa tam prebojovali z 5. miesta a ich prvým súperom bude Slovan Bratislava. Rozpis zápasov vyzerá nasledovne :

1. hrací deň: 9. 6. 2023 (piatok)
F3/ MBK Ružomberok – Slávia ŠKP Banská Bystrica (12.45 hod.)
F1/ YOUNG ANGELS Košice – BA Čaňa (15.00 hod.)
F2/ ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajočky (17.15 hod.)
F1/ BK Slovan Bratislava – MBK Stará Turá (19.30 hod.)

2. hrací deň: 10. 6. 2023 (sobota)
F6/ porazený F3 – porazený F2 (11.00 hod.)
F5/ porazený F4 – porazený F1 (13.15 hod.)
F7/ víťaz F1 – víťaz F4 (15.30 hod.)
F8/ víťaz F2 – víťaz F3 (17.45 hod.)

3. hrací deň: 11. 6. 2023 (nedeľa)
o 7. miesto /F9/ porazený F6 – porazený F5 (9.00 hod.)
o 5. miesto /F10/ víťaz F5 – víťaz F6 (11.30 hod.)
o 3. miesto /F11/ porazený F8 – porazený F7 (14.00 hod.)
finále /F12/ víťaz F7 – víťaz F8 (16.30 hod.)

Hrá sa v telocvični SOŠ priemyselných technológií (Učňovská 5, Košice-Šaca). Zo zápasov sa pripravuje livestream, ktorý bude možné sledovať na basket.sk . Na MSR cestuje tím v úzkom zložení 10 hráčok, ktoré dosiahli nasledovné štatistiky v súťaži :

Suchánková Simona0.6954.5526.670.000.30.10.7

Tím starších žiačok U2009 sa žiaľ na MSR neprebojoval. V baráži proti Banskej Bystrici predviedli 2 rozdielne výkony. Najprv na palubovke súpera po vyrovnanom prvom polčase nepochopiteľne vypustili záverečnú štvrtinu a prehrali ju 29 : 5, čím si po celkovom výsledku 87 : 51 znížili šancu na postup na minimum. V odvete na domácej palubovke mali naše dievčatá jasnú prevahu celý zápas. Vysoké víťazstvo 87 : 61 však v konečnom zúčtovaní na postup nestačilo a chýbalo nám 10 bodov.