Kadetky na MSR so 6. miestom

Náš tím U17 pod vedením trénera M. Juríka pricestoval v piatok do Košíc, kde sa predstavil od 9.6 do 11.6.2023 na MSR. Naše dievčatá sa tam prebojovali z 5. miesta. Naše hráčky v prvom zápase v piatok nastúpili proti bratislavskému Slovanu. Očakával sa tuhý boj a realita tomu zodpovedala. V prvej štvrtine veľa košov nepadlo, obaja súperi mali vychýlenú mušku, naše dievčatá však lepšie zvládali v útoku akcie 1:1 a dokázali si vypracovať mierny náskok 13 : 9. V druhej štvrtine však súper aj vďaka 2 trojkovým košom skóre otočil na 15 : 18. Naše dievčatá však do polčasu zabojovali a dostali sa do vedenia záverečnou šnúrou 7 bodov na 31 : 24. Do 2. polčasu sme teda išli pozitívne naladení. Súper však v druhom polčase zmenil systém obrany, Začal brániť zónovo a naše hráčky nenašli na to adekvátnu odpoveď. Trojková streľba nám absolútne nešla / úspešnosť 1 z 24 striel/ a vnikanie do zónovej obrany tiež nefungovalo. V obrane sme začali kopiť chyby a dostali sme sa následne do problémov s faulami Súper tak do konca 3. štvrtiny otočil vývoj zápasu na 41 : 44. Naše dievčatá to však nevzdávali, krátko na začiatku záverečnej štvrtiny ešte otočili na 45 : 44, ale to bolo posledný krát, čo sme v zápase viedli. Po 5 fauloch opustila ihrisko I. Mihaljevičová a aj V. Sekerková a tak pri našej úzkej rotácii už sme na zmenu vývoja nemali. V zápase, v ktorom sme väčšinu času viedli a ktorý rozhodoval o postupe do prvej štvorky, sme podľahli nášmu súperovi 55 : 61.

V sobotu sme nastúpili proti „skoro“ domácemu celku z Čane pod vedením trénera R. Kolesára. V 1. štvrtine to miestami vyzeralo že sa hrá bez obrán. Tímy sa striedali vo vedení, nikto si však nedokázal vybojovať väčší náskok. V Košiciach sa už rozkríklo, že zónová obrana je pre nás ťažký oriešok a tak sa ju aktívne hrajúci súper snažil opakovane využiť. Po prvej štvrtine bolo skóre 21 : 21. Druhá mala podobný priebeh, ale v závere sme trochu zaostali, takže ambiciózny súper viedol v polčase 39 : 42. Po polčase mali oba tímy problém s premieňaním šancí, aj keď naša streľba bola lepšia ako v piatok. Súper však lepšie organizoval svoj útok ale mal viacero strát, ktoré sme dokázali využiť. Pred záverečnou štvrtinou sme tak stiahli jeho náskok na 52 : 53. Aj v závere bola hra veľmi vyrovnaná, do vedenia sme sa dostali po zakončení I. Mihaljevičovej za stavu 60 : 59. Do konca zápasu sa vedenie ešte 6x otočilo. Náš tím bol nakoniec šťastnejší, keď I. Mihaljevičová premenila strelu po útočnom doskoku na 69 : 66. Súper už nedokázal v poslednej minúte zareagovať, nepremenil viacero možností a tak sme v dramatickom zápase tešili z víťazstva 69 : 67.

V nedeľu sme v zápase o 5. miesto nastúpili proti Slávii Banská Bystrica. Tento tím sme v máji na jeho palubovke porazili 62 : 46 a tak sme verili naším dievčatám, že svoj úspech zopakujú. Bystričanky však boli vehementne proti. Využili naše slabiny v obrane, mali výbornú streľbu za 3 body / v prvej štvrtine premenili 5 pokusov / a rýchlo sa dostali do dvojciferného vedenia 6 : 16. Naše dievčatá pôsobili na ihrisku unaveným dojmom a ľahko strácali lopty. V polčase sme prehrávali 26 : 41 a nevyzeralo to s nami dobre. Do druhého polčasu sme však vstúpili aktívnejšie a dokázali sme stiahnuť náskok súpera na 42 : 46. Súper však prestriedal, začal hrať aktívnejšie, hlavne pivotka S. Sedlačeková bola pre nás neubrániteľná, a do konca štvrtiny viedol 45 : 55. V záverečnej štvrtiny sa naše dievčatá snažili zápas otočiť, nemali však už dosť síl a energie na zvrat. Zápas prehrali 59 : 68 a z MSR si tak odniesli 6. miesto. Aj keď to nie je lepšie umiestnenie, aké mali v tabuľke po základnej časti, dievčatá na palubovke odovzdali všetky sily a zaslúžia si pochvalu. Tentoraz ich mali súperi viac. Fotogalétiu zo zápasu nájdete tu