Juniorky podľahli v Košiciach, staršie žiačky uspeli v Trnave

Náš tím U19 cestoval opäť na východ Slovenska. V sobotu 4.11.2023 sa naše hráčky pod vedením trénera T. Kačmarika predstavili na pôde YA Košice. Tím v sobotu posílila len S. Majerová, nakoľko D. Uhlíková si doliečuje zranenie a A. Chovaníková mala povinnosti v extralige. Naše dievčatá nemali dobrý vstup do zápasu. Už v prvej štvrtine sme prehrávali dvojciferne 10 : 22. V druhej štvrtine sa nám podarilo vyrovnať hru a stiahnuť o pár bodov náskok súpera, ale stále to nebol náš štandardný výkon. Súper premenil aj ťažké strely v posledných sekundách 24 sek limitu a my sme kopili nevynútené chyby a straty. Celkovo sme mali 21 strát v zápase a kombinácie nám viazli. Nedarilo sa ani I. Mihaljevičovej, keď zaznamenala len 1 úspešnú strelu z hry zo 4 pokusov. Po nevýraznom výkone sme tak utrpeli porážku 56 : 75. Pozitívom bolo, že tréner dal príležitosť všetkým hráčkam z lavičky a väčšina svoje minúty na palubovke dokázala využiť.

V nedeľu v Poprade už nastúpila na zápas aj A. Chovaníková. Do zápasu dievčatá vstúpili tentoraz nabité energiou, disciplinovane bránili, získavali lopty v obrane a súpera v 1. štvrtine k ničomu nepustili. Poprad naše hráčky často zastavil len faulom. Štvrtinu sme aj vďaka presným TH vyhrali 19 : 2. Celkovo sme premenili v zápase 19 z 23 TH. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, tréner poslal na palubovku aj hráčky z lavičky, už sme neboli tak aktívny ale premenili sme niekoľko trojkových pokusov. V polčase sme viedli 34 : 16. Do druhého polčasu sme nastúpili opäť aktívnejšie a 4 trojkami v rade sme rozhodli o zápase. Súper už nedokázal nijako reagovať a naše dievčatá nakoniec jasne vyhrali 81 : 40. Aj tentoraz nastúpila do zápasu celá lavička každá hráčka dokázala bodovať.

1120020582181820

Tím starších žiačok U15 cestoval v nedeľu pod vedením trénera R. Kolesára na zápas proti ambicióznej a snaživej Trnave. Naším dievčatám sa tento zápas príliš nevydaril. Od začiatku nedokázali ubrániť jedinú hráčku súpera, keď kapitánka Trnavy im nasúkala 39 bodov za zápas. Náš tím zachraňovala v tomto zápase J. Volárová, ktorá za 35 minút na palubovke zaznamenala 31 bodov a bodovala vždy, keď to bolo najpotrebnejšie. Naše dievčatá veľakrát pôsobili nekoncentrovane, nahromadili 29 strát za zápas a aj keď sa zdalo že majú miernu prevahu, vždy poskytli súperkám príležitosť na ľahké skórovanie. Niet sa prečo teda čudovať, že prvú štvrtinu sme prehrali 12 : 15. V druhej štvrtine už sa prejavila strelecká dispozícia J. Volárovej a tak sme išli na prestávku s najtesnejším 1 bodovým vedením. V 3. štvrtine sme boli lepší a súper sa nás držal len vďaka trestným hodom. Po 3. štvrtine sme viedli 56 : 51. V záverečnej štvrtine sme však nepochopiteľne poľavili a súper sa dostal dokonca do vedenia. Do najtesnejšieho vedenia nás dostala späť J. Volárová, ktorá premenila v závere 3 trojkové pokusy v rade. Záver bol veľmi dramatický ale naše dievčatá už tesné vedenie uhájili. 5 sekúnd pred koncom sa Trnava pokúšala takticky faulovať a K. Minárechová si uchovala pevné nervy, svoje TH premenila a spečatila cenné víťazstvo 76 : 73, keďže Trnava už nedokázala svoj posledný pokus premeniť. Toto víťazstvo bolo určite náročné a verme že posunie dievčatá dopredu.