Žiačky U2010 zdolali v dohrávke Trnavu aj Slovan

Náš žiacky tím U14 v sobotu 11.11.2023 nastúpil na domácu dohrávku zápasov s Trnavou a Slovanom. V pôvodnom termíne väčšina našich hráčok reprezentovala klub na turnaji EGBL v Tallinne a tak sme túto sobotu museli doháňať súťažné povinnosti. V prvom zápase tím pod vedením trénera R. Kolesára nastúpil dopoludnia proti Trnave, ktorá určite mala záujem uhrať dobrý výsledok. Naše dievčatá sa však od začiatku zahryzli do súperiek a neponechali im kúsok voľného priestoru. Naša obrana sa zlepšuje s každým zápasom a teraz to od začiatku pocítila Trnava. Strelecky sa darilo P. Rayovej a N. Foltínovej, ktoré zaťažili v zápase konto súpera 19 a 18 bodmi a v druhej štvrtine sa pridala s 18 bodmi aj J. Volárová. Súper sa v prvej štvrtine presadil len 2 krát z TH a tak sme viedli 17 : 2. V druhej štvrtine sme poľavili v obrane a hra sa vyrovnala a súper sa presadzoval z čiary TH, celkovo z 27 bodov bolo až 13 z TH. Po polčase 31 : 16 sme zápas rozhodli v tretej štvrtine. Pridali sme na dôraze v obrane a rýchlou tranzíciou sme dokázali skórovať. Po pár minútach sme viedli 50 : 18 a súper stratil nádej na dobrý výsledok. Tréner mohol dať dostatočný priestor na ihrisku všetkým hráčkam a naše dievčatá dosiahli zaslúžené víťazstvo 69 : 27.

V poobedňajšom zápase sme nastúpili proti silnému súperovi – Slovanu Bratislava. Dievčatá z Bratislavy mali oproti naším hráčkam výškovú prevahu, tú však nedokázali úplne využiť. Naše hráčky mali pred súperkami rešpekt a pod súperovým košom sa len ťažko presadzovali. V obrane však predvádzali dobrý výkon a skóre pribúdalo len pomaly. Slovan bol zo začiatku vo vedení ale ku koncu štvrtiny sme skóre otočili a vyhrali ju 13 : 10. Tento zápas strelecky ťahali J. Volárová so 14 bodmi a P. Rayová s 9, neboli to však strelecké hody. Ďaleko väčšiu úlohu hrali obrany a tá naša bola evidentne lepšia. V druhej štvrtine sme súperovi dovolili len 6 bodov a v tej tretej dokonca len 2. Po tretej štvrtine sme viedli 35 : 18 a zdalo sa, že zápas máme pevne v rukách. Súper sa však nevzdával a bojoval až do konca. Nám sa v závere prestalo dariť strelecky ale obranu sme naďalej mali pevnú a tak Slovan len skorigoval výsledok na záverečných 39: 26. Herný prejav nášho tímu dáva dúfať, že naše dievčatá sa budú zlepšovať aj v ďalších zápasoch a súperi sa nášho tímu musia obávať. Foto zo zápasov nájdete tu.

Pridaj komentár