Naše tímy cez víkend s úspešnou bilanciou 6 výhier zo 7 zápasov

Predĺžený víkend sa pre naše hráčky začal už v piatok 17.11.2023 domácim zápasom junioriek U19 proti Banskej Bystrici. Naše dievčatá nemali dobrý deň. Zápas sa hral v dopoludňajších hodinách a herný prejav nášho tímu bol veľmi ospalý. Od začiatku sme súperovi, ktorý pricestoval len s 8 hráčkami, prenechali iniciatívu, v obrane sme nedokázali ubrániť líderku Bystrice D.Kollárovú, ktorá nám v zápase dala 36 bodov a ešte sa stihla vyfaulovať. Po piatich minútach sme prehrávali už 8 : 18 a Bystrica si v našej šestke robila čo chcela. Štvrtinu sme nakoniec prehrali 21 : 29 a bola to asi naša najslabšia štvrtina doteraz v súťaži. V druhej štvrtine sme pridali o niečo v obrane, podarilo sa nám náskok súpera o niečo stiahnuť, ale stále nám chýbalo viac koncentrácie a energie. Polčas tak skončil 33 : 44. Na začiatku druhého polčasu sme znížili náskok súpera na 6 bodov. Často sme ho však zastavovali len za cenu faulov a D.Kollárovú sme nedokázali zastaviť vôbec a tak z toho bol často kôš s faulom.

V útoku bola cítiť absencia A. Vidovej na rozohrávke. V závere 3. štvrtiny Bystrica zrýchlila hru a vypracovala si až 17 bodový náskok. V 33. minúte sa za stavu 56 : 70 po útočnom faule na N. Pobočíkovú vyfaulovala líderka Bystrice a naše dievčatá ucítili svoju šancu. 3 minúty pred koncom stiahli na 65 : 72 a o minútu neskôr na rozdiel 3 bodov 69 : 72. Po time oute však súper dokázal premeniť trojkový pokus a naše dievčatá už nedokázali zareagovať. Bystrica tak zaslúžene v tomto zápase vyhrala 71 : 74. Na lepší výsledok nám chýbalo viac energie a disciplíny v obrane v prvom polčase. Veríme, že sa dievčatá poučia z priebehu zápasu a tréner Kačmarik nájde spôsob ako úspešne brániť aj hráčky ako D. Kollárová. Budúci víkend náš tím totiž čaká domáci turnaj EGBL U18 v Diplomat Aréne a s podobným výkonom proti silným zahraničným tímom by sme určite neuspeli. Foto zo zápasu nájdete tu .

statistika-U19-B.Bystrica-17.11.2023-1

V sobotu nastúpili naše kadetky U17 doma proti Šamorínu pod vedením trénera O. Haviara. Aj kadetky zaspali svoj vstup do zápasu. Po necelých 3 minútach prehrávali 2 : 10 a tréner musel siahnuť po oddychovom čase. Našťastie to pomohlo a dievčat zvýšili dôraz v obrane. Behom krátkej chvíle po niekoľkých ziskoch a rýchlej tranzícii sa dostali do vedenia 11 : 10. Potom však opäť prišlo k uvoľneniu koncentrácie a súper išiel do vedenia 11 : 16. Naše dievčatá sa opäť spamätali, L. Mudranincová odviedla v obrane kopec roboty a V. Sekerková a L. Paulechová dokázali zakončiť rýchle protiútoky. Vývoj zápasu sme otočili a trojkou L. Mudranincovej v závere sme vyhrali štvrtinu 23 : 19. V 2. štvrtine tímy kopili viaceré nepresnosti, naše dievčatá si však v polovici štvrtiny dokázali vytvoriť dvojciferné vedenie 36 : 24, keď sa strelecky darilo P. Nemečkovej. Ani jeden tím však v tejto časti hry sa nevyvaroval chybám. V polčase sme tak viedli 40 : 30. Po polčase naše dievčatá pritvrdili v obrane, dokázali rozohrávku Šamorína dostať pod značný tlak a po ziskoch rýchlo zakončovali. V polovici 3. štvrtiny tak viedli už 57 : 37 a prakticky rozhodli o zápase. V záverečnej štvrtine tréner poskytol veľký priestor lavičke, ale to nezabránilo naším dievčatám vybojovať vysoké víťazstvo 89 : 56. Foto zo zápasu nájdete tu .

V nedeľu nastúpili kadetky proti lídrovi súťaže, doteraz neporazenej Seredi. Oba tímy majú podobný štýl hry, kedy vychádzajú z celoplošnej nátlakovej hry. Naše dievčatá však majú o niečo viac skúseností a na palubovke ich dokázali využiť. Aj keď nás v tomto zápase trápila presnosť streľby / zo 17 pokusov za 3 body sme premenili len 2 a celkovo z 81 pokusov premenených 33//, Oba tímy vstúpili do zápasu energicky a nič si na ihrisku nedarovali. V polovici 1. štvrtiny bol stav 11 : 11. Naša obrana sa postupne ešte zlepšila a štvrtinu sme vyhrali 17 : 11 a len nepresnosti pri zakončení zabránili vyššiemu vedeniu. Rýchla hra pokračovala aj v 2. štvrtine. Naše dievčatá si pomaly zvyšovali svoj náskok a v polovici štvrtiny viedli už dvojciferne. Súper však nevydržal náš tlak v obrane a v druhej polovici štvrtiny začal kopiť straty, ktoré sme dokázali využiť. V rýchlych protiútokoch sa darilo najmä L. Paulechovej, ktorá zaznamenala v zápase 23 bodov. V polčase sme viedli presvedčivo 43 : 24. V tretej štvrtine sa hra vyrovnala, držali sme si však stále náskok na hranici 20 bodov. Tréner zapojil vo veľkej miere aj hráčky z lavičky a proti vedúcemu tímu tabuľky sme získali cenné víťazstvo 75 : 53. Dievčatám k výkonu gratulujeme. Foto zo zápasu nájdete tu . Po prvej polovici súťaže v skupine Západ sme so Sereďou na čele tabuľky, keď oba tímy majú 7 výhier a 1 prehru, v našom prípade zo zápasu v Trnave.

814014517140514

Náš tím žiačok U2010 cestoval v sobotu do Bratislavy, kde odohral svoje súťažné zápasy s BK Šinter a ŠBK Šamorín. Naše dievčatá pod vedením trénera Kolesára sú dobre rozbehnuté a preto sme verili v pozitívny výsledok. V prvom zápase sa stretli s tímom Šamorína. Aj keď nás bolo len 10, od začiatku sa pustili do súpera a rýchlo viedli 9 : 0. Po chvíli sa však súper spamätal a postupne sa dostával do zápasu. Prvú štvrtinu sme vyhrali 18 : 7 ale v druhej mal navrch Šamorín 12 : 16. Súčasne sa nepríjemne zranila T. Čankyová a už nemohla pokračovať v zápase. V druhom polčase sme začali aktívnejšie a opäť sme sa dostali do dvojciferného vedenia 39 : 25. Toto vedenie sme udržali až do konca 3. štvrtiny za stavu 50 : 36. Celý zápas ťahala strelecky hlavne trojica P. Rayová, J. Volárová a N. Foltínová, čo sa ukázalo aj v záverečnej štvrtine. Nakoniec sme jasne vyhrali v dôležitom zápase 72 : 47.

V druhom zápase sme nastúpili proti Šinteru Bratislava. Tento tím výkonnostne zaostával za našimi dievčatami a aj keď sme zápas museli odohrať len s 9 dievčatami, nekládol súper väčší odpor. Trochu nám trvalo, než sme sa rozbehli, ale od polovice 1. štvrtiny sme na ihrisku dominovali. Prvý polčas sme vyhrali 30 : 14 a v druhom sa rýchlo rozhodlo o víťazovi, keď sme v polovici 3. štvrtiny viedli 41 : 19. Posledná štvrtina už bola našou exhibíciou a vyhrali sme ju 29 : 2 a celý zápas 79 : 25. Dievčatám k víťazstvám gratulujeme.

Tím starších mini U2012 cestoval v nedeľu na svoje zápasy do Banskej Bystrice. Družstvo s trénerom T. Kačmarikom tam čakali náročné zápasy proti Nitre a domácemu tímu. Najprv sme nastúpili proti Nitre. Tréner mal k dispozícii 15 hráčok a tak sme hneď zo začiatku začali aktívne. Naša rýchlosť a technika na súpera platili a bodovo sa začali presadzovať V. Mareková a N. Petruchová. Po 1. štvrtine sme viedli 15 : 3 a v druhej bol obraz hry podobný. Tentoraz ťahali tím L. Zemanová a S. Volárová. Po polčase 24 : 5 bolo o víťazovi rozhodnuté. Naše dievčatá však neubrali na bojovnosti a 3. štvrtinu vyhrali 11 : 0. Do listiny strelcov sa nakoniec zapísalo 9 našich hráčok a my sme zaznamenali prekvapivo skvelé víťazstvo 43 : 7.

V druhom zápase sme nastúpili proti domácej B. Bystrici. Tento zápas bol oveľa vyrovnanejší, aj keď sa to na začiatku nezdalo. Prvú štvrtinu sme totiž vyhrali jasne 12 : 0. V druhej však súper dokázal poraziť naše dievčatá 12 : 8, keď polovicu bodov zaznamenal z TH po našich fauloch. Po polčase 20 : 12 sme v druhom polčase videli vyrovnaný súboj. V 3. štvrtine sme dokázali navýšiť svoj náskok hlavne vďaka 3 trojkám V. Marekovej v rade, pričom v jednom prípade premenila aj TH, keďže ju pri trojke faulovali. Poslednú štvrtinu rozhodol pre seba opäť súper, tentoraz 11 : 14, naše víťazstvo už ale bolo nezvratné. Dievčatá sa tak po výsledku 54 : 37 mohli tešiť z ďalšieho úspechu . K víťazstvu všetkým gratulujeme.