Naše tímy úspešne v Trenčíne aj doma

Náš juniorský tím U19 nastúpil pod vedením trénera T. Kačmarika v sobotu 9.12.2023 doobeda na palubovke Trenčína. Naše dievčatá začali energicky s budovaním bodového náskoku. V obrane boli dôrazné, pod vlastným košom si robili poriadok a prinútili súpera k veľkému počtu strát. Súper sa dostával k úspešnému zakončeniu len zriedka a spravidla v ťažkých pozíciách. Po prvej štvrtine sme viedli 25 : 10 a v polčase 46 : 19. Tréner dal príležitosť všetkým hráčkam z lavičky a len horšia úspešnosť streľby z diaľky / 6 trojok z 31 pokusov/ zabránila tomu, aby sme Trenčínu dali 100 bodov. Zápas sme vyhrali 91 : 26. Výsledky všetkých zápasov nájdete tu.

11BK AS Trenčín1001027288810

Poobede hrali v Trenčíne naše staršie žiačky U15. Tím mal za sebou ťažký turnaj EGBL v Litve a tak sme čakali, ako tréner R. Kolesár zvládne dievčatá namotivovať na zápas. Nebolo to vôbec ľahké. Doma sme vyhrali jednoznačne 82 : 33, v Trenčíne však bol priebeh zápasu podstatne vyrovnanejší. Neboli sme dostatočne dôrazní v obrane, súper nás prekonal na doskokoch 28 ku 42, dokázal získať aj 16 útočných vďaka nášmu pretrvávajúcemu problému s odstavovaním. Po prvej štvrtine bol stav 17 : 10. Súper však dokázal náš náskok znížiť a až lepšia muška z čiary TH na konci polčasu znamenala pre nás dvojciferné vedenie 31 : 19, keď sme v polčase premenili 8 TH a súper žiadny. Vôbec sa nám však nedarilo v trojkovej streľbe, keď sme nepremenili žiadny z 9 pokusov. Aj v 3. štvrtine pokračovalo naše trápenie a až v záverečnej štvrtine sme dokázali viacerými ziskami a rýchlymi protiútokmi navýšiť naše vedenie. Zápas sme vyhrali 66 : 32 ale výkon sme nepodali najlepší.

V druhom zápase tím u15 nastúpil proti Považskej Bystrici. Doma sme tomuto súperovi nadelili stovku pri víťazstve 110 : 21. Túto sobotu však náš tím nemal najlepší deň. Zápas s P. Bystricou mal podobný priebeh ako s Trenčínom. Aj keď sme si dokázali vypracovať v prvej štvrtine 10 bodový náskok, nebol to presvedčivý výkon. Pozitívom bolo, že sme súpera dokázali ubrániť v prvých 3 štvrtinách na max 7 bodov. 20 strát v zápase ale svedčí o našej nízkej koncentrácii v zápase. Súpera sme jednoznačne porazili 62 : 31. Na tieto zápasy ale bude lepšie rýchlo zabudnúť. Naše dievčatá vedú tabuľku súťaže, keď k 10 víťazstvám evidujú len 1 prehru s Nitrou.

7IMC Považská Bystrica101924664511

Náš tím mladších mini U11 pod vedením trénerky T. Ribakovs privítal na domácej palubovke v sobotu družstvá Trnavy a Slovana Bratislava. V prvom zápase sme nastúpili proti Trnave, ktorá doteraz podľahla len suverénnemu Šamorínu. Zápas mal veľký náboj a tímy bojovali o každú loptu. V prvej štvrtine to išlo lepšie Šamorínu, v druhej sa presadil náš tím vďaka 11 bodom V. Marekovej a tak bol polčas 17 : 17. V tretej štvrtine sa však naše dievčatá nedokázali strelecky presadiť a súper získal rozhodujúci náskok. V závere sme ho rýchlo sťahovali, ale nakoniec to nestačilo a prehrali sme 26 : 30. Dievčatám za nasadenia patrí veľká pochvala. V druhom zápase sme nastúpili proti Slovanu Bratislava, ktorý je v súťaži ešte bez víťazstva. V tomto zápase si schuti zahrali všetky dievčatá a ukázali svoje zručnosti. Súpera sme zdolali o 50 bodov 53 : 3, keď sa uzavrel zápis. TEraz čaká naše mladšie mini dlhšia prestávka a na ďalší zápas nastúpia až 20. 1 2024. Fotogalériu zo zápasu nájdete tu