Tento víkend bez straty bodu so 6 víťazstvami našich tímov

Víkend 27.-28.1.2024 bol pre naše tímy veľmi úspešný. Na palubovku ako prvé vybehli v ŠC Priemyslovka dievčatá U2012 – staršie minižiačky pod vedením trénera T. Kačmarika. Súperom im boli dievčatá zo Žiliny, veľmi behavý a atletický tím. Naše dievčatá od začiatku bojovali naplno. V 1. štvrtine nás bodovo ťahala N. Petruchová, ale súper tiež dokázal zdolávať našu obranu a tak bolo skóre po prvej štvrtine 13 :12. V druhej štvrtine sme však dokázali súperovi odskočiť, keďže sme mali až trojicu nebezpečných hráčok na ihrisku, s ktorými si Žilina nevedela dať rady. V polčase sme viedli 31 : 20. Druhý polčas začal opäť veľmi vyrovnane. V záverečnej štvrtine naše dievčatá trochu poľavili a tak súper skorigoval skóre na rozdiel 9 bodov, víťazstvo 49 : 40 je však úplne zaslúžené a pričinii sa o neho všetky dievčatá. Fotogalériu zo zápasu nájdete tu.

V druhom zápase nastúpili staršie mini proti Piešťanom. V poslednom súťanom zápase sme Piešťany porazili 62 : 28, tentoraz to však vôbec nebolo také jednoduché. Mali sme to sťažené aj tým, že v prvom zápase sa mierne zranila N. Petruchová, horšie sa jej behalo a tak si viacej od protihráčky odstupovala. Tréner následne upravil aj zloženie pätiek. Naše dievčatá však mali dobrý vstup do zápasu. 1. štvrtinu sme vyhrali 13 : 7 a druhú potom 10 : 4, takže sme viedli v polčase 23 : 11 a všetko vyzeralo byť v pohode. Prišla však 3. štvrtina a súper sa naštartoval. Stiahol náš náskok na 29 : 24 a my sme museli mať strach o výsledok. Našťastie druhá päťka mala ešte dosť energie na dôraznú obranu a S. Volárovej sa podarilo premeniť v závere 6 bodov a tak sme zápas vyhrali 39 : 29. Tu však bolo vidieť, že žiadneho súpera nemožno podceňovať a musíme neustále bojovať o každú loptu. Dievčatám k víťazstvu gratulujeme.

Tím žiačok U2010 s trénerom R. Kolesárom a 9 hráčkami cestoval tento víkend na svoje zápasy do Bratislavy. Čakali tam na naše dievčatá atraktívni súperi Slovan Bratislava a Slávia Trnava. Oboch týchto súperov sa nám už v súťaži podarilo zdolať, ale vždy to boli náročné zápasy. To sa potvrdilo aj tentoraz. Do prvého zápasu s Trnavou sme vstúpili s veľkou energiou a po 2 minútach bol stav 10 : 3, keď sa strelecky presadili hneď 4 hráčky z 1. päťky. O chvíľu ich doplnila aj T: Čankyová ako piata z TH. Po prvej štvrtine sme viedli tak 16 : 7. V 2. štvrtine tempo zápasu opadlo, družstvá mali problém sa trafiť do koša a to aj z hranice TH. Druhá aj tretia štvrtina skončili zhodne 7 : 4 a my sme si držali dvojciferný náskok 30 : 15. V záverečnej štvrtine sme sa strelecky opäť viac presadili, hlavne nám pomohlo 8 bodov A. Bachárovej. Zápas sme vyhrali jednoznačne 45 : 19 a pošetrili sme trochu sily na zápas so Slovanom.

Zapis-U14-TT-27.1.2024

So Slovanom sme sa tentoraz celý zápas naťahovali a nedokázali sme si vypracovať žiadny rozhodujúci náskok. V prvej štvrtine sa tímy striedali vo vedení, ale padalo málo bodov. Prvú štvrtinu sme prehrali 8 : 10. V druhej sme boli úspešnejší, aj vďaka 5 bodom S. Malej,a to sme ešte v tejto štvrtine zahodili 7 z 10 TH. Darilo sa nám aj v obrane, súper v tejto štvrtine dal len 2 body. V polčase sme viedli 17 : 12, ale v druhom polčase súper postupne vyrovnal na 18 : 18 a na konci tretej štvrtiny, ktorú sme útočne vôbec nezvládli, sme dokonca o bod prehrávali, keď sme v tejto štvrtine dokázali dať tentokrát my celkovo len 2 body z TH a z hry ani jeden. Až v polovici záverečnej štvrtiny N. Sadloňová otočila na 25 : 24, opäť sme v tejto štvrtine zahodili kopec streleckých príležitostí a vyslobodila nás až trojka S. Malej minútu pred koncom na 29 : 24. To už súper nedokázal odpovedať a my sme vydreli chudobné víťazstvo 29 : 26. Dievčatám k obom víťazstvám gratulujeme.

Tím kadetiek U17 začal už svoju nadstavbovú časť sezóny prvými zápasmi skupiny o 9.-16. miesto, nakoľko máme v tíme aj staršie hráčky r 2006. Tím opustili D. Daňová, L. Mudranincová a P. Nemečková, ktoré do konca sezóny budú hosťovať v Seredi a odohrajú skupinu o 1.-8. miesto a nahradili ich niektoré dievčatá z tímu U15. Prvý zápas sme odohrali doma proti Žiline v sobotu v ŠH na štadióne. Na našich dievčatách bolo vidieť, že sa na palubovke ešte hľadajú a súper sa to snažil maximálne využiť. Prekvapivo sa Žilina dostala do vedenia a prvú štvrtinu vyhrala 14 : 22, pretože u nás škrípala hlavne súhra v obrane. V druhej štvrtine sa dievčatá predsa len dostali do väčšej pohody, dokázali sa presadiť v útoku a pomyly sťahovali náskok súpera. Cez polčasovú prestávku tréner O. Haviar urobil menšie taktické zmeny a zrazu sa herný prejav nášho tímu úplne zmenil. Vytiahli sme presing na súperovu polovicu, A. Vidová začala hrať viac do koša, a súper zrazu nestíhal. Tretiu štvrtinu sme vyhrali 30 : 7 a o osude zápasu bolo rozhodnuté. V záverečnej časti tak tréner doprial minúty na palubovke aj všetkým mladším dievčatám, kde sa v zápase mimoriadne darilo K. Minarechovej, a bolo z toho jasné víťazstvo 79 : 59. Fotogalériu zo zápasu nájdete tu.