Juniorky s najtesnejšou prehrou s YA Košice

V sobotu a v nedeľu 9.-10.3.2024 odohrali svoje súťažné zápasy tímy junioriek U2005 a starších žiačok U2009. V prvom zápase privítal tím U19 pod vedením trénera T. Kačmarika súperky z Popradu. Naše dievčatá vstúpili do zápasu energicky, v obrane súperovi neposkytli žiadny priestor a od začiatku si budovali v zápase náskok. V prvej štvrtine Poprad ešte ako – tak vzdoroval, vyhrali sme 16 : 10, ale v druhej štvrtine už naše dievčatá súperky prevalcovali keď ju vyhrali 23 : 6. Strelecky sa až na I. Mihaljevičovú, ktorá nastúpila prvý krát po zranení, presadili všetky dievčatá. Naša úspešnosť z poľa však nebola najlepšia, premenili sme len 21 z 63 striel, v prípade TH to už bolo lepšie, z 33 TH sme premenili 23. V polčase sme viedli tak 39 : 16 a po prestávke sme v dobrom výkone pokračovali. Viedli sme pred záverečnou štvrtinou 64 : 26 a o zápase bolo rozhodnuté. V závere dal tréner väčší priestor dievčatám z lavičky a koncentrácia nášho tímu poľavila. Bolo z toho nakoniec jasné víťazstvo 72 : 36. Fotogalériu zo zápasu tu.

DZUROVÁ81 / 1 (100%)2 / 2 (100%)400001

V nedeľu nastúpili juniorky proti lídrovi tabuľky, košickým Young Angels. Naše dievčatá boli v zápase od začiatku aktívne, naša obrana bola dôrazná a robila súperkám značné starosti. Žiadny z tímov si v priebehu zápasu nedokázal vybojovať väčší náskok, prvý polčas bol mimoriadne vyrovnaný. Náš tím sa ale opäť trápil strelecky. Predovšetkým hráčky, ktoré nás bodovo obyčajne ťahajú, nemali svoj deň. D. Uhlíková a S. Majerová premenili každá len 2 z 10 striel a V. Sekerková len 1 z 8 striel. Jedinou dvojcifernou strelkyňou v našom tíme tak bola A. Chovaníková, ktorá mala proti svojim bývalým spoluhráčkam mimoriadnu motiváciu. Veľmi dobrý výkon podala v tomto zápase aj A. Vidová, ktorá bola miestami pre súpera nezastaviteľná, dobre dirigovala hru celého tímu a zaznamenala 6 asistencií, 4 zisky a len 1 stratu. Väčšinu prvej štvrtiny sme boli vo vedení a až v závere súper vyrovnal na 15 : 15. Druhá štvrtina mala podobný priebeh a v polčase sme prehrávali 26 : 27. Do druhého polčasu sme však vstúpili s ešte väčšou energiou a dokázali sme si vybudovať mierny náskok, pričom sme súpera už do vedenia nepustili. V záverečnej štvrtine začal súper z nášho náskoku pomaličky ukrajovať, nás brzdili hlavne nepremenené šance a nevynútené chyby. 10 sekúnd pred koncom sa Košiciam predsa len po útočnom doskoku dostať prvý krát v druhom polčase do vedenia 54 : 55. Náš tréner si zobral time-out, nakreslil akciu, ktorú dievčatá aj zrealizovali, naša strela však už prišla po záverečnej siréne a tak sme boli, žiaľ, sklamaní. V tomto zápase sme mali veľmi blízko k nečakanému víťazstvu, ale chýbalo nám máličko, asi 1 sekunda. Dievčatám k výkonu však treba zablahoželať. Fotogalériu zo zápasu tu.

Zapis-U19-YA-Kosice-10.3.2024

Staršie žiačky U15 nastúpili v sobotu tiež proti lídrovi súťaže, tímu Nitry, ktorá zatiaľ v nadstavbovej časti neprehrala. Jedinú prehru v tejto sezóne uštedrili naše dievčatá doma v základnej časti súťaže. Vtedy sme po vynikajúcom obrannom výkone vyhrali 47 : 44. Tentoraz to však tím trénera R. Kolesára mal výrazne ťažšie. Chýbali nám viaceré zranené hráčky – N. Kontonová, P. Rayová a J. Volárová. Veľkú porciu minút tak v tomto zápase odohrali hráčky základne päťky, predovšetkým T. Kovárová s 37 min. a K. Minarechová s 36 min. Od začiatku však náš tím ťahal v zápase za kratší koniec. Obrana súpera nás tlačila do veľkého množstva strát, celkovo 30 za zápas. Až neuveriteľné sa javí, že jedna hráčka súpera bola pre nás nezastaviteľná a celkovo nám nastrieľala 46 bodov za zápas. Nešla nám ani organizácia hry a tak sa niet čo čudovať, že sme po prvom polčase prehrávali 24 . 37. Ani v druhom polčase to nebolo oveľa lepšie a tak z toho bola nakoniec jednoznačná prehra 52 : 83. Verme, že sa tím po návrate zranených hráčok skonsoliduje.

V nedeľu nastúpili staršie žiačky na pôde Trnavy. S týmto tímom máme pozitívnu bilanciu, v novembri sme však v Trnave vyhrali len tesne 76 : 73. V stup do nedeľňajšieho zápasu sa nám podaril výrazne lepšie ako v sobotu. Predovšetkým 3 trojky k. Minarechovej v rade nám na začiatku zabezpečili rýchle vedenie v zápase. Súper sa cez našu obranu len ťažko presadzoval a robil aj zbytočné chyby. To sme dokázali využiť a prvej štvrtine sme viedli 23 : 10. Následne sme sa uspokojili, tempo hry opadlo a súper to využil na zníženie nášho náskoku do polčasu na 40 : 29. Do druhého polčasu sme však vstúpili s podstatne väčšou energiou, súpera sme do ničoho nepustili, vyhrali sme štvrtinu 26 : 9 a prakticky sme rozhodli o zápase. Tréner tak mal možnosť poskytnúť minúty aj mladším dievčatám ktoré dotiahli zápas do víťazného konca 83 : 53.

Napriek prehre s Nitrou, zostáva tabuľka v súťaži veľmi vyrovnaná. Náš tím je nateraz stále na 2. mieste.