Tím U14 do čela tabuľky, tím U17 v Ružomberku 2x predlžoval, tím U12 zdolal Trenčín

Najťažšia úloha pripadla cez víkend 28.2.-1.3.2026 hráčkam tímu U17. Naše dievčatá v sobotu cestovali do Ružomberka na zápas v vedúcim tímom súťaže. No a v nedeľu ich čakal ťažký zápas v Banskej Bystrici kde tím chcel získať ďalšie víťazstvo v súťaži. Bolo teda potrebné správne rozložiť sily, o čo sa aj tréner Kačmarik, tentoraz bez pomoci zranenej asistentky A. Svitekovej, v Ružomberku snažil, ale nakoniec sa to nepodarilo. Priebeh zápasu totiž nezodpovedal úplne predpokladom a naše dievčatá Ružomberku kládli tuhý odpor. V polovici prvej štvrtiny bol stav 10 : 10 a náš tím prestriedal celú prvú päťku. Ružomberský tréner M. Michalik zvolil inú stratégiu a zápas odohral prakticky len so 6 a pol hráčkami. Štatistiky zo zápasu tu. Do konca štvrtiny sa súperovi podarilo si vybudovať mierny náskok 13 : 21. V druhej štvrtine už náskok súperiek narástol na 14 bodov za stavu 15 : 29. Naše dievčatá od polovice druhej časti štvrtiny začali získavať viacej priestoru na ihrisku, aktívnejšie bránili a do konca štvrtiny znížili na 28 : 35. Druhý polčas sa začal náporom Ružomberka, ktorý opäť navýšil vedenie na 31 : 47 a nasledovalo naše postupné doťahovanie. Po 9 bodoch v rade E. Turtákovej a šnúre 11 : 3 bol stav 42 : 50. Ružomberok držala bodovo strelkyňa Z. Malá, ktorá naše konto zaťažila 40 bodmi a pri ktorej sme sa trápili s obranou jej dlhých striel. Na začiatku záverečnej štvrtiny bol rozdiel v skóre už len 6 bodov a naše dievčatá zacítili šancu v tomto zápase s vysokým favoritom uspieť. Ružomberok ale dokázal odskočiť opäť do dvojciferného vedenia keď viedol 49 : 60. Naše dievčatá ale zabrali a šnúrou 16 : 0 ktorú 5 bodmi zakončila K. Rumanová išli do prekvapivého vedenia 65 : 60. Dráma v zápase pokračovala, Ružomberok otočil na 65 : 66 ale naše dievčatá v samom závere po trojke E. Turtákovej viedli 68 : 66 a predĺženie zachraňoval súper z rúk Z. Malej na 68 : 68. V prvom predĺžení sme opäť viedli o 3 body a boli sme už veľmi blízko k víťazstvu. šťastie nám však neprialo a súper vyrovnal na 72 : 72. Išlo sa tak do druhého predĺženia. Aj v ňom sme najprv viedli, ale súperovi sa podarilo otočiť a s trochou šťastia udržal svoj náskok až do záverečného hvizdu. Naše dievčatá nakoniec po výbornom výkone prehrali tesne 82 : 84. Aj keď sa trénerovi nepodarilo ušetriť sily na Bystricu, bolo výborné že všetky dievčatá v tomto zápase odohrali minúty / minimálne 13 každá z hráčok/ a podieľali sa na kvalitnom tímovom výkone.

V sobotu poobede nastúpil tím U14 pod vedením trénerov R. Kolesára a K. Dedíkovej vo svojom ďalšom súťažnom zápase v Diplomat Aréne proti Piešťanom. Doma sme jeden zápas vyhrali a v druhom sme tesne Piešťanom podľahli. Náš tím nebol kompletný a viaceré dievčatá trápili menšie či väčšie zdravotné problémy a tak sme od nášho tímu nemohli očakávať úplne optimálny výkon, napriek tomu, že išlo o čelné miesta v tabuľke súťaže. Od začiatku sa hral veľmi vyrovnaný zápas. Tímy sa striedali vovedení, nám robil problém hlavne rýchly prechod súpera do útoku a tradične obranný doskok. V prípade, že sme stihli zorganizovať obranu, už to vyzeralo lepšie. Po prvej štvrtine bol stav 14 : 16 pre súpera. V druhej štvrtine sme po koši s faulom N. Dedíkovej vyrovnali na 20 : 20 a následne išli do vedenia po koši E. Šimurdovej. Hralo sa naďalej veľmi vyrovnane, v polčase tentoraz viedol náš tím 31 : 29. Na začiatku druhého polčasu nás Piešťany zaskočili svojou aktivitou, naše dievčatá nestíhali na nohách a po šnúre 0 : 10 súper viedol 34 : 41. Naše dievčatá to však vôbec nevzdávali a pred koncom štvrtiny sa hlavne vďaka N. Dedíkovej, ktorá v zápase zaznamenala 28 bodov, dotiahli na rozdiel 41 : 43. Na začiatku záverečnej štvrtiny bol stav 45 : 45 a bolo vyrovnané. Veľkým problémom bolo pre nás ubrániť kapitánku súpera S. Rihayovú / v zápase 34 bodov/ a súper nám odskočil na 45 : 51. Naše dievčatá bojovali až do konca. Po trojke A. Malárikovej 2 minúty pred koncom zápasu sme vyrovnali na 54 : 54 a následná trojka N. Dedíkovej znamenala naše vedenie 57 : 54. Súperovi už utekal čas a nedokázal zápas otočiť, Naše dievčatá vybojovali cenné víťazstvo 59 : 56 v ťažkom zápase a v búrlivej atmosfére, ktorá nám tentoraz nepriala.

Druhý zápas mal úplne iný priebeh. Sklamané Piešťany po prvej prehre sa nevedeli dostať do zápasu a naše dievčatá rýchlo viedli 18 : 6. Do konca polčasu sme naše vedenie ešte trochu navýšili, než sa súper zobudil, na 31 : 14. V druhom polčase sme však ubrali na aktivite, prišiel útlm a asi aj fyzická a mentálna únava. Súper postupne znižoval a na začiatku poslednej štvrtiny sa dostal na rozdiel 9 bodov za stavu 40 : 31. Viac sme však už nedovolili, vedenie sme si kontrolovali a po koši K. Jozekovej sme v závere viedli 49 : 39. Piešťany ešte upravili na rozdiel 7 bodov, ale náš tím si cenné víťazstvo uhájil. Dievčatám k víťazstvám gratulujeme.

200049_BPN-MST

Na domácej palubovke hral v sobotu tím U12 pod vedením trénerky T. Ribakovs. Súperom bol tentoraz tím AS Trenčín. Oba tímy hrajú v tejto sezóne mimo súťaž. V našom tíme nastupujú aj viaceré dievčatá z tímu U11. A tentoraz sa vôbec netratili, naopak obe tímu vo vyrovnaných zápasoch výrazne pomohli. Naše dievčatá potrebovali chvíľu na rozbeh v zápase. zo začiatku mali problém sa trafiť do koša a tak stav po 1. štvrtine bol 6 : 9 pre súpera. Druhá päťka však dokázala skóre otočiť a v polovici štvrtiny sme viedli 14 : 13. V druhom polčase začal zase lepšie Trenčín, ale dokázali sme po koši V. Hrčkovej vyrovnať za stavu 18 : 18. Do konca štvrtiny naše dievčatá viedli 26 : 22. V záverečnej štvrtiny už sme Trenčínu nedali šancu zápas otočiť a náš tím presvedčivo vyhral 34 : 24. Fotogaléria zo zápasu tu.

V druhom zápase bol priebeh podobný. Náš tím potreboval prvú štvrtinu na to aby sa rozbehol. to sme ale prehrávali už 12 : 18. V druhej štvrtine sme doťahovali ale nedokázali sme náskok súpera vymazať. Po koši A. Čechmánkovej bol stav v polčase 23 : 25. Tretia štvrtina však už bola kompletne v našej réžii a zápas sme rýchlo otočili a viedli sme dokonca rozdielom 10 bodv za stavu 37 : 27. V záverečnej štvrtine naše dievčatá nečakane poľavili, stratili koncentráciu a súper sa dostal do tempa. Po šnúre 0 : 9 sa náš náskok scvrkol na 1 bod za stavu 37 : 36. Našťastie sme sa v závere spamätali a košom na 41 : 36 A. Dúbravčíková rozhodla o našom tesnom ale definitívnom víťazstve. Dievčatá aj druhý zápas vyhrali 41 : 38 a za podaný výkon a bojovnosť si zaslúžia pochvalu.

V nedeľu ráno cestoval tím U14 na odložené zápasy do Žiliny. Naše hráčky už tento týždeň odohrali 4 zápasy a s týmito 2 to bolo spolu 6 zápasov. Po náročných sobotných zápasoch v Piešťanoch boli viaceré dotlčené a tak sa tréneri museli viacej spoliehať aj na hráčky z lavičky. Priebeh zápasu bol pre nás priaznivý. Už v polovici prvej štvrtiny sme viedli 10 : 2 a po koši A. Malárikovej prvý krát dvojciferne 14 : 4. V druhej štvrtine po šnúre 10 : 0 sme viedli už 30 : 11. Po polčase sa hra na ihrisku vyrovnala a hlavne prišli na oba tímy strelecké suchoty, Štvrtina skončila s netradičným skóre 5 : 4. Až v záverečnej štvrtine sa naše dievčatá znovu rozbehli a po koši S. Volárovej po šnúre 15 : 2 sme viedli už o 30 bodov. Aj keď v závere súper skóre upravil, bolo z toho jasné víťazstvo 53 : 30.

200037_ZZA-MST

V druhom zápase už pokračovali naše dievčatá bez účasti trénera R. Kolesára a pod vedením trénerky K. Dedíkovej. V tomto prípade naše dievčatá dominovali v zápase ešte výraznejšie. Po 5 minútach viedli po koši N. Dedíkovej, ktorá v prvom zápase nehrala, 16 : 1 a všetkým bolo zrejmé, akým smerom zápas bude pokračovať. Do zápasu pre zdravotné problémy tentoraz nezasiahla E. Šimurdová. Naše dievčatá sa však trochu uspokojili a tak sa Žilina mohla trochu nadýchnuť. V polčase sme viedli 41 : 23. Po prestávke naše dievčatá zvýšili svoju aktivitu a hneď sa to prejavilo na vývoji skóre. po šnúre 11 : 0 a koši s faulom L. Zemanovej sme viedli 52 : 23 a do konca štvrtiny bol rozdiel 30 bodov. Trénerka dala v zápase veľa príležitostí aj hráčkam z lavičky a náš tím aj tento zápas zvládol bez problémov a vyhral 75 : 37. Toto víťazstvo vynieslo naše dievčatá do čela tabuľky skupiny Stred. Čaká ich ešte posledný domáci dvojzápas v základnej časti, kde svoje vedúce postavenie budú musieť obhájiť proti druhej Banskej Bystrici. Potom bude nasledovať play-off o konečné umiestnenie. V prvom kole budeme mať voľno a budeme čakať na to, kto v prvom kole zvíťazí a stane sa naším súperom v semifinále. Len víťaz play-off postúpi priamo na 6-členné MSR, tímy na 2. a 3. mieste budú musieť absolvovať kvalifikáciu proti tímom zo skupiny Západ a Východ.

V nedeľu cestoval tím U17 na dôležitý zápas do Banskej Bystrice. Sobotné stretnutie v Ružomberku s dvojnásobným predĺžením stálo naše dievčatá veľa síl, ktoré nám v Bystrici mohli chýbať. Chvíľu nám trvalo než sme sa dostali do zápasu, po úvodnom vedení súpera sme zrovnali na 10 : 10 a prvú štvrtinu sme vyhrali 15 : 14. Aj začiatok druhej štvrtiny mal lepší súper. Bystričanky nás trápili predovšetkým na útočnom doskoku, keďže odstavovanie je našou dlhodobou slabinou. Náš tím sa spoliehal aj tentoraz na strelecké schopnosti S. Svitekovej a E. Turtákovej / dali 17 a 18 bodov, Erika ale premenila len 1 z 5 šestiek/. Po trojke E. Turtákovej sme išli v 2. štvrtine do vedenia 19 : 18 a v polčase bol po trojke S. Filípkovej stav 24 : 20, čo svedčilo o vyrovnanosti zápasu, kde obrana prevažovala nad útokom. Po prestávke sa oba tímy strelecky presadzovali viac. Náš tím si ale udržiaval neustále mierne vedenie, najvyššie sme v štvrtine viedli o 8 bodov. Na začiatku záverečnej štvrtiny sme dokázali po koši Z. Ivanovej prekročiť dvojcifernú hranicu vedenia za stavu 47 : 35. Tu asi nastal zlom v zápase, keď si súperky uvedomili že v tomto stretnutí neuspejú. Po šnúre 16 : 3 sme rozhodli o našom víťazstve a naše vedenie 57 : 38 pre záverečnými 2 minútami už hovorilo jasnou rečou. Naše dievčatá dôležitý zápas zvládli a vyhrali presvedčivo 49 : 42 a pripísali si do tabuľky cenné víťazstvo. K úspechu im gratulujeme.

#HráčMIN2P3PFGFTPTSF+OFFDEFSTLABLKTOPFINDEX
6TURTÁKOVÁ, Erika337 / 15 (47%)1 / 8 (13%)8 / 23 (35%)1 / 5 (20%)18302311610,0
23FÁBEROVÁ, Jessica332 / 4 (50%)0 / 2 (0%)2 / 6 (33%)1 / 2 (50%)5405340349,0
11IVANOVÁ, Zoja351 / 3 (33%)0 / 2 (0%)1 / 5 (20%)0 / 02224222139,0
5KOVÁROVÁ, Tatiana230 / 2 (0%)0 / 3 (0%)0 / 5 (0%)0 / 0012010003-2,0
7RAYOVÁ, Petra123 / 5 (60%)0 / 03 / 5 (60%)0 / 06101100145,0
66RUMANOVÁ, Kristína100 / 00 / 00 / 00 / 00000110200,0
21KYSELOVÁ, Simona91 / 3 (33%)1 / 3 (33%)2 / 6 (33%)0 / 05100000130,0
15VOLÁROVÁ, Julianna30 / 2 (0%)0 / 00 / 2 (0%)1 / 2 (50%)1101001000,0
20FILÍPKOVÁ, Simona71 / 1 (100%)1 / 1 (100%)2 / 2 (100%)0 / 05011000116,0
34BOROŠOVÁ, Veronika20 / 00 / 00 / 00 / 00000000000,0
32SVITEKOVÁ, Sarah337 / 11 (64%)0 / 07 / 11 (64%)3 / 5 (60%)1755116133334,0
Družstvo000000
Spolu20022 / 46 (48%)3 / 19 (16%)25 / 65 (38%)6 / 14 (43%)591810251797182261,0

Leave a Reply