Ženy dominovali proti žilinským juniorkám

V piatok 14.12. dohrávali naše ženy odložený zápas so Žilinou. Žilinské družstvo pricestovalo s mladým tímom, ktorý však bol odhodlaný a nabitý energiou. Naše dievčatá zaznamenali opatrný vstup do zápasu, ako keby si potrebovali súperky najprv oťukať. Potom sa však už náš tím dostal do obrátok, v ktorých vydržal až do konca zápasu a predviedol rozsiahlej diváckej kulise svoje basketbalové schopnosti, čomu sa náš súper až tak veľmi nebránil. Už výsledok prvej štvrtiny 26 : 11 ukázal, že snaživé súperky to budú mať naozaj ťažké. Darilo sa predovšetkým naším podkošovým hráčkam. Táňa Moravčíková zaznamenala 22 bodov a zapísala si tak svoje sezónne maximum, Lucia Krč-Turbová a E. Mihaljevičová však moc nezaostali. Súper nemal žiadnu možnosť ako naše pivotky ubrániť. Druhá, tretia a štvrtá štvrtina mali priebeh ako cez kopírák tej prvej. 100 bodovú hranicu za potlesku divákov v poslednej minúte pokorila Táňa Bábiková. Minúty na palubovke dostali všetky hráčky a tak diváci videli aj 9 trojbodových úspešných striel a konečné víťazstvo nášho tímu 100:33.

2018-12-14 MBK ST vs SSK Zilina-Budatin zeny zapas c.Z28 zapis

Pridaj komentár