Prvé zápasy junioriek v súťaži

Naše dievčatá z tímu U2002 pod vedením trénera T. Kačmarika vstúpili v sobotu 26.9. do súťaže domácim zápasom s minuloročným extraligistom z Bratislavy. S ťažkým súperom odohrali výborný vyrovnaný zápas, na konci sa však presadili skúsenejšie hráčky Dubčeka Bratislava.

Naše dievčatá v zostave už so Sašou Gavlákou ale stále bez doliečujúcich sa N. Malkovej a M. Dovčíkovej vstúpili do zápasu s rešpektom voči hráčkam súpera a chvíľu im trvalo, než sa na ihrisku rozohrali a začala im fungovať kombinácia. Mali však vážny problém so streľbou, vôbec im nešla streľba za 3 body a k dvojbodovej sa moc nedostávali a tak polovicu bodov v prvej štvrtine dali z trestných bodov. Prvú štvrtinu tak prehrali 21 : 16. V druhej štvrtine sme vysokým nasadením a disciplinovanou obranou bratislavčanky dostali pod tlak a obraz hry sa začal meniť v náš prospech. Do polčasu sme stiahli vedenie súpera na 3 body 32 : 29. V tretej štvrtine sa tempo hry ešte stupňovalo, zlepšiôi sme zakončenie a naše dievčatá sa dostali prvý raz po sérii rýchlych protiútokov do vedenia 35 : 34. V druhej polovici štvrtiny sme sa však dostali do problémov s faulami, rozhodcovia nám neodpustili žiadny kontakt, a tak sa štvrtina skončila 17 : 17. V štvrtej štvrtine sme opäť začali tlakom na súpera a išli sme do vedenia 57 : 55 po pekných zakončeniach N. Vojtekovej. Prišlo však k nešťastnému zraneniu T. Kraislovej ktorá si pri doskoku podvrtla členok, tréner stiahol z ihriska 3 minúty pred koncom aj T. Vandlíkovú. Keď aj rozhodcovia v závere zápasu zmenili svoj prístup a nečakane pustili tvrdšiu hru, súper danú situáciu skúsene využil. Dievčatá si napriek prehre 61 : 66 zaslúžia veľkú pochvalu za predvedenú hru.

V nedeľu sa naše juniorky stretli s tímom U23 zo Slovana Bratislava. Naše dievčatá už bez T. Vandlíkovej a zranenej T. Kraislovej nastúpili proti súperovi, ktorý má v kádri aj viaceré mladšie hráčky, odhodlane. Aktívnou obranou nepúšťali súperky do streleckých pozícii a fauly slovanistiek pod košom trestali zo šestiek. Len v prvej štvrtine hádzali 14 trestných hodov z ktorých premenili 9 a prvú štvrtinu vyhrali o 10 bodov. V drzhej štvrtine naše dievčatá poľavili a tak sa hra vyrovnala. Do polčasu tak bolo skóre 34 : 23. V tretej štvrtine však dievčatá však zvýšili tempo hry a najmä Z. Gergelyovú vedeli rozohrávačky pod košom vždy nájsť. Jej 10 bodov v tretej štvrtine rozhodlo o zápase keď na konci štvrtiny sme viedli 55 : 33. V záverečnej štvrtine ešte súper 3 trojkami znížil ale naše dievčatá si zaslúené víťazstvo 67 : 52 nenechali zobrať.