Staršie mini a Žiačky v prvých súťažných zápasoch víťazne

Staršie mini nastúpili v sobotu 3.10.200 na svoj prvý súťažný zápas proti Ružomberku na domácej palubovke. Tréningový proces dievčat v posledných týždňoch nebol optimálny a tak to vyzeralo aj v prvých minútach na ihrisku. Dievčatá sa nevedeli poriadne rozbehnúť a šikovný a bojovný súper využil každé ich zaváhanie a tak viedol už 16 : 2. V druhej štvrtine sa však hra otočila, predovšetkým naše dievčatá v obrane boli dôraznejšie a z rýchlych protiútokov sa im darili ľahké koše takže postupne sťahovali náskok súpera. Zásluhou J. Fáberovej sa dostali prvý krát do vedenia 24 : 23. V polčase sme vyhrávali už 27 : 23. Obávali sme sa tretej štvrtiny, ale dievčatá si vstúpili do svedomia, hrali aktívnejšie ako v prvej štvrtine a aj vďaka 9 bodom N. Kontinovej štvrtinu vyhrali 17 : 11 a v podstate rozhodli o výsledku zápasu. V závere sme ešte vedenie ešte navýšili a prvý zápas zaslúžene vyhrali 63 : 48.

V druhom zápase sme očakávali jasnejší priebeh, ale dievčatá vstúpili do zápasu opäť spomalene. Prehrávali 8 : 3 a potom sa spamätali a podarilo sa im prvú štvrtinu vyhrať 17 : 14. Druhá päťka však následne vybuchla, prehrala svoju štvrtinu o bod a tak bol polčasový stav 29 : 27. Prestávka však naším dievčatám pomohla, druhý polčas už vyzeral inak. Dievčatá pridali na rýchlosti a nasadení a súpera v záverečnej štvrtine prevalcovali hlavne kondične. Výsledok 70 : 40 tak nezodpovedá úplne priebehu zápasu. V Ružomberku nás čaká určite náročná odveta a musíme sa na ňu náležite pripraviť.

Fotogaléria zo zápasu je tu

2020-10-03-MBK-Stara-Tura-vs-MBK-Ruzomberok-zapasy-c-S3-a-S6-2

Komentár trénera T. Kačmarika : Naše žiačky cestovali na svoje prvé dva súťažné zápasy do Nitry. Nitra má v družstve zopár starších dievčat a preto hrajú mimo súťaž. Očakávali sme ťažké zápasy, keďže naše dievčatá mali týždenný tréningový výpadok, ale aj preto, že Nitra má svoju kvalitu. Do zápasu sme vstúpili dobre a hlavne agresívnou obranou sme si vypracovali rýchlo dvojciferné vedenie. V priebehu 2/4 sme vyhrávali už aj o 20 bodov a vtedy sa začali diať veci, ktoré som nechápal.
Všetko to, čím sme si pracne vybudovali tento náskok, sme prestali robiť a navyše sme súperovi začali prihrávať lopty do rúk, z čoho pramenili ich ľahké koše. Ako to už býva, tak domáce hráčky boli v laufe a začalo sa im dariť všetko. 30 sekúnd pred koncom sa Nitra dokonca dotiahla na remízu. V závere sme dali 4 body a tento zápas sme vyhrali. Treba ale povedať, že výkon od druhej polovice 2/4 bol veľmi zlý aj keď sme nakonic vyhrali 57 : 53.

Pred druhým zápasom sme si veľmi jasne povedali, čo sa musí zmeniť a ako sa chceme v celom druhom zápase prezentovať. Zdôraznili sme, že „v celom zápase“. Asi to splnilo účel, lebo dievčatá začali predvádzať vynikajúcu nátlakovú obranu a v útoku hrali s rozumom. Už 1/4 sme vyhrali 20:2 a celý zápas sme mali pod kontrolou. Vyhrali sme jasne 63 : 30.
Teší ma, že v druhom zápase sa ukázalo, že sme ťažili z kondičnej prípravy, kde niektoré naše hráčky totálne ubehali súpera, ktorý postupne odchádzal viac a viac a zranili sa mu aj hráčky. Želáme im skorý návrat na palubovku. Gratulujem svojim dievčatám k dvom výhram a verím, že sme si dostatočne uvedomili to, že ak nešlapeme naplno celý zápas, posadíme súpera na koňa a to sa ľahko vypomstí. Za oba zápasy chcem veľmi pochváliť Ivu, ktorá bola náš absolútny líder v útoku aj v obrane. V obrane vyslovene uštvala súperovu kľúčovú hráčku a v útoku úspešne zakončovala, ale aj pripravovala pozície pre spoluhráčky. Veľmi sa mi páčilo, s akou chuťou odohrala poslednú štvrtinu Nika a verím, že ju to nakopne do ďalšej práce. Postupne sa začíname zohrávať aj s pendlujúcimi hráčkami z Piešťan – Viki a Tami a veríme, že budú pre nás prínosom.

Kadetky mali v sobotu hrať proti Trnave, zápas sa však pre chorobu domácich odložil a tak sme hrali len zápas v nedeľu proti Piešťanom v Diplomat Aréne. Tréner M. Kubala komentoval zápas nasledovne :
Prvý polčas sme mali pod kontrolou aj napriek ospalému úvodu. V druhom polčase sme poľavili v ostražitosti a v nasadení a dovolili tak Čajočkám sa bodovo presadiť. Problémy nám robila predovšetkým hráčka hostí Flimelová. V našej hre potešil zlepšený prechod do protiútoku. Viackrát sa nám po obrannom doskoku podarilo bez zbytočného vozenia lopty preniesť hru a jednoducho zakončiť. Dobré strelecké príležitosti sa nám otvárali po dobrom pohybe v ofenzíve. S úspešnosťou to už bolo horšie. Najväčšou slabinou aj po druhom kole ostáva obranné odstavenie a tímová komunikácia v obrane.
Nasledujúci súperi zo Serede a Banskej Bystrice nám každú nedôslednosť ochotne zrátajú. Do ďalšieho rozskoku ostávajú dva týždne, takže budeme makať na individuálnom i tímovom zlepšení. Kadetky svoj zápas vyhrali jednoznačne 83 : 38 .