Mladšie žiačky vyhrali v Piešťanoch, juniorky podľahli vo Zvolene

V sobotu 10.10.2020 odštartovali svoju súťaž aj mladšie žiačky. Čakal nás nám dobre známy súper – Piešťanské Čajočky. V Piešťanoch sme chceli oba zápasy vyhrať a hlavne predviesť kvalitné výkony. Prvý zápas sme nezačali dobre. V útoku sme neboli v pohybe a kopili sme veľa strát. V obrane nám chýbala agresivita a obranné odstavenie. Až v druhej štvrtine sme začali produkovať túto hru. V druhom polčase to bolo ako na hojdačke, kde sme striedali lepšie momenty s tými horšími. Zápas sme ale bezpečne vyhrali 60 : 36.

Druhý zápas sme chceli odohrať ináč a to sa nám aj podarilo. Rýchlo sme šli do vyššieho vedenia, ktoré sme už len zveľaďovali a v závere sme nechali odohrať väčšiu porciu minút aj menej vyťažené hráčky. Aj keď ani tento zápas nebol bezchybný, tak sme sa zlepšili v obrane a v útoku už bol oveľa lepší pohyb, na záver teda výhra 50 : 21.
Všetkým dievčatám gratulujeme k výhram a dúfame v to, že nám situácia dovolí trénovať a pracovať na svojom zlepšovaní sa čo najskôr.

Na svoje prvé vonkajšie zápasy cestovali naše juniorky do Zvolena, kde hrávajú juniorky zmiešaného družstva Zvolen – B.Bystrica. Súper má veľkú kvalitu, kde má líderky, ktoré už posledné roky hrajú ženskú extraligu a majú tam hlavné úlohy. My sme do Zvolena pricestovali v dosť oklieštenej zostave, kde sme mali len 3 obvodové hráčky a iba 1 rozohrávačku. Postavili sme sa k tomu čelom a brali to ako výzvu. V prvej štvrtine nám súper odskočil o 12 bodov. Druhá štvrtina bola dosť vyrovnaná a polčas sme prehrali o 14 b. V tretej domáce rozhodli zápas, kedy sme sa nevedeli vysporiadať s ich tlakom a vyhrali ju o 16 b. V záverečnej štvrtine sme zodvihli hlavu. Nezlomili sme sa a vyhrali sme ju o 8 b. Dá sa povedať, že sme odohrali 3 vyrovnane štvrtiny a jednu veľmi zlú. Samozrejme, súper bol jasne lepší, ukázal svoju kvalitu a my mu gratulujeme k zaslúženej výhre. My sme sa v tomto zápase ale veľa naučili. Celý tím musel pracovať v obrane na kolektívnej obrane, aby zastavili vysoké a silné hráčky súpera. Kvôli nízkej rotácii sme museli aj zmeniť taktiku. Ak by sme sa snažili o celoplošnú obranu, bola by to samovražda. Najviac nás ale potešili momenty, keď sme dostali kôš, rýchlo sme vyhodili loptu a okamžite dali kôš súperkám. Dievčatám za bojovnosť a nezlomnosť ďakujeme.

Po zápase sme cestovali do Rožňavy, kde sme v nedeľu hrali proti ich juniorkám. Prišli nám už pomôcť aj T. Vandlíková a T. Kraislová, čo nám zväčšilo rotáciu na obvodových pozíciách a umožnilo nám to vrátiť sa k našej taktike. Prvá štvrtina bola vyrovnaná. Rožňava hrala dobre. Domáce nás viackrát zaskočili rýchlymi protiútokmi, výborne im hrala podkošová hráčka a my sme sa trápili s nepremenenými šancami. Hlavne sme nezačali tak agresívne v obrane, ako sme chceli. Po chvíli sme to ale rozbehli a plán sa začal napĺňať od druhej štvrtiny, kde sme začali brať zápas pevne do svojich rúk. Keďže sme ani v 2.polčase nepoľavili, tak domácim dochádzali sily viac a viac. Dievčatá predvádzali fakt kvalitnú agresívnu obranu vo viacerých variantoch, v útoku hrali sebavedomo a neoblomne a nemusela nás mrzieť ani nízka úspešnosť 3-bodovej strelby, lebo sme začali ovládať aj doskoky. Všetky si dostatočne zahrali, basketbalom sa bavili, čo dokumentovali ich úsmevy na tvári. Teší nás, že sa už pomaly dostáva do tempa Saša Gavláková, čo dokumentovala 17 bodmi a 10 doskokmi. Všetky dievčatá ale priniesli do hry veľký kus energie a výhra 83 : 38 je ich kolektívnym dielom. Gratulujeme im k tomu a opäť veríme, že nebudeme zastavení v tom, čo tak radi robíme.