Dramatické zavŕšenie turnaja kadetiek v Diplomat Aréne

Po viac ako 4 mesačnej Covidovej prestávke absolvovali kadetky U2004 pod vedením trénera M. Kubalu svoje prvé zápasy na turnaji, ktorý náš klub organizoval 17.-18.4.2021 v Diplomat Aréne. Naše dievčatá sa postupne stretli s tímami Slovana Bratislava, Ivanky p/D a Young Angels Košice.

Po dlhej hracej prestávke sme nemohli mať veľké očakávania čo sa týka herného prejavu. Naše dievčatá sa postupne dostávali opäť do hernej pohody. V prvom zápase v sobotu doobeda so Slovanom bolo na oboch súperoch cítiť herné výpadky, naša prvá päťka však predčila súpera v úspešnom zakončovaní.
Po prestriedaní sa hra vyrovnala ale počas celého zápasu sme si udržiavali mierny náskok. Na palubovku sa dostali všetky dievčatá okrem chýbajúcich Emy Eliášovej a Zairy Gergelyovej.

V druhom zápase s Ivankou sme poobede predviedli o stupeň slabší výkon. Dievčatá sa prispôsobili súperovi a prvú štvrtinu prehrali. Výborný výkon podali len v druhej štvrtine, kedy súpera ubránili na 4 bodoch. Potom sa však hra vyrovnala a nakoniec sme zápas zvládli, aj keď nie príliš presvedčivo.

V nedeľu sme nastúpili proti suverénnym dievčatám z Košíc. V prvom polčase sa nám nedarilo vôbec v útoku, prvú štvrtinu sme zvládli ubrániť, ale v druhej nás súper zdolával v rýchlych protiútokoch. Po polčase 11 : 27 sa zdalo že budú Košice nad naše sily, v tretej štvrtine sme však opäť veľmi dobrou obranou, keď Košice dali za štvrtinu len 2 body, a presným zakončením náskok Košíc vyrovnali a do záverečnej štvrtiny sme išli za stavu 26 : 29. V štvrtej štvrtine sme však neudržali vysoké tempo a nasadenie v obrane a nakoniec sme po bojovnom výkone dievčatám z Košíc podľahli 34 : 43.

Tím Košíc si tak odniesol zaslúžené víťazstvo na turnaji, naše dievčatá obsadili 2. miesto, Slovan skončil tretí a bez víťazstva zostal tím Ivanky p/D.

Nasledujúci víkend náš klub usporiada podobný turnaj pre kategóriu žiačok U2007 a ak sa prihlásia ďalšie tímy aj pre staršie mini U2009. O dva týždne by sme mohli privítať turnaj junioriek.