Staršie mini úspešné v Nitre

Naše dievčatá z kategórie staršie mini U12 sa pod vedením trénera T. Mihaljeviča zúčastnili 19.-20.6.2021 na turnaji SBA v Nitre. Naše dievčatá sa vrátili z Nitry úspešne, keď zvíťazili vo všetkých 3 zápasoch.

V prvom zápase nastúpili proti dievčatám z Ivanky p/D. Náš tím bol v kompletnom zložení, nastúpilo 14 hráčok. Od začiatku sme sa pustili do súpera aktívne, dosiahli sme niekoľkobodové vedenie už v prvej štvrtine, ktoré sme postupne navyšovali. V polčase sme viedli 30 : 18 a postupne až o 17 bodov. Víťazstvo 48 : 32 teda bolo zaslúžené.

Do druhého zápasu sme na stúpili poobede proti domácej Nitre. Zo začiatku nás Nitra trochu zaskočila, viedla 6 : 0. Ale potom sme ju už v prvej štvrtine k ničomu nepustili a tak sme viedli 11 : 6. Nástup do druhej štvrtiny sme tiež nemali ideálny. Nitra znížila náš náskok na 3 body, ale do polčasu sme sa zlepšili a tak sme viedli o 7 bodov. V polovici tretej štvrtiny sme Nitru definitívne zlomili, 8 boddmi v rade sme si vypracovali dvojciferné vedenie, ktoré sme vo štvrtej štvrtine už iba potvrdili. Výsledok 53 : 26 nakoniec vyzerá lepšie, než vývoj zápasu naznačoval.

V nedeľu sa naše dievčatá stretli opäť s Vráblami. Po zápasoch doma sme vedeli čo nás čaká. Už v druhej štvrtine sa rozdiel vyšplhal na 50 bodov a tak si zahrali všetky hráčky do sýtosti. Dievčatám k víťazstvu v turnaji gratulujeme.

Tento turnaj bol posledným súťažným stretnutím starších mini v tejto sezóne. Po júlovom oddychu čaká dievčatá v auguste príprava na novú sezónu a v nej nový tréner, ktorý bude pokračovať už s družstvom mladších žiačok v rozvoji ich basketbalových zručností.