Šamorínska nedeľa – ml. žiačky víťazne, st. žiačky s prehrou

V nedeľu 6.2.2022 okrem víťaznej U18 v Rige nastúpili na svoje súťažné zápasy aj mladšie a staršie žiačky. Oba tímy sa stretli so Šamorínom, staršie žiačky vonku a mladšie doma a to so striedavou úspešnosťou.

Staršie žiačky U15 pod vedením zraneného trénera T.Kačmarika ale už aj s D.Dorkovou v zostave cestovali za tradičným súperom dobre naladené, veď doma v novembri porazili Šamorín o 33 bodov. Tentoraz sa však hral úplne iný zápas. Rozhodcovia nastavili prísnu latku a tak sa od začiatku hádzalo množstvo trestných hodov. Žiaľ naše dievčatá premenili len 12 z 26, ale aj súper sa trápil z čiary trestného hodu. V prvej štvrtine sa hral vyrovnaný záapas, tímy sa striedali vo vedení a až v druhej štvrtine si naše dievčatá dokázali vybudovať mierny náskok 30 : 21, ale súper nepoľavoval a presným TH v závere štvrtiny znížil na 40 : 34. V tretej štvrtine sme opäť dokázali náš náskok navýšiť na 54 : 44, ale následne kapitánka Šamorína zmobilizovala tím a súperky do konca tretej štvrtiny zrovnali na 55 : 54. V štvrtej štvrtine sa viaceré naše hráčky dostali do problémov s faulami, pre 5 faulov musela ihrisko opustiť I. Mihaljevičová. V závere naše dievčatá nestačili so silami a motivovaný Šamorín dokázal víťazstvo strhnúť na svoju stranu. Staršie žiačky tak s veľmi dobre hrajúcim súperom utrpeli svoju prvú prehru v súťaži 66 : 77. Štatistiky zo zápasu nájdete tu

Mladšie žiačky privítali doma pod vedením trénera M. Juríka tím U13 zo Šamorína. Naše dievčatá vstúpili aktívne do zápasu, bránili celoplošne a rozohrávačky súpera oberali o lopty. Rýchlo si tak vybudovali dvojciferný náskok., predovšetkým vďaka presnému zakončeniu J. Fáberovej. Prvá štvrtina tak skončila 26 : 9. V druhej štvrtine sme dokázali tlak na súpera ešte vystupňovať, Šamorínčanky sa nedokázali presadiť pod naším košom a náš tím svoj náskok sústavne navyšoval a predčasne rozhodol o víťazovi zápasu, keď v polčase viedol 58 : 11. V tretej štvrtine naše dievčatá trochu poľavili v svojom nápore, v záverečnej štvrtine však zvýšili obrátky a v poslednej akcii zápasu prekonala T. Kovárová 100 bodovú hranicu. Okrem toho v zápase bodovalo všetkých 11 našich hráčok. Dievčatá si za svoj aktívny prístup k zápasu zaslúžili veľkú pochvalu.

Druhý zápas mladších žiačok sa začal rovnako ako ten prvý, Šamorín sa snažil, v prvej štvrtine ako tak vzdoroval, ale v druhej už ho naše dievčatá opäť prevalcovali, tentokrát K. Minarechová zaznamenala 18 bodov a zabezpečila do polčasu vedenie našich dievčat 50 : 18. V druhom polčase aktivita nášho tímu trochu opadla a hra sa vyrovnala, nič to však nezmenilo na výraznom víťazstve nášho tímu 87 : 42. Naše dievčatá tak naďalej vedú tabuľku regiónu západ bez prehry. Fotogaléria zo zápasu je tu

zapid-U2009-Samorin-6.2.2022

Pridaj komentár