Úspech našich dievčat na domácom turnaji starších mini žiačok U12

Náš klub organizoval 23.-24.9.2023 domáci prípravný turnaj pre kategóriu U2012, na ktorom sa zúčastnili tímy AŠK Slávia Trnava, CBK Košice, BKM Žilina, MIBA Stupava a MBK Stará Turá. Turnaj sa odohral v športovej hale na Priemyslovke od soboty 23.9.2023 o 10 00 zápasom BKM Žilina  – ASK Slávia Trnava a skončil záverečným zápasom nedeľu 24.9. o 16 00 zápasom BKM Žilina – MIBA Stupava. Trnava a Žilina boli úspešnými účastníkmi júnových MSR v kategórii U2012.

Naše dievčatá pod vedením trénera T. Kačmarika s asistentom R. Kolesárom si počínali na turnaji nad očakávania dobre. V prvom svojom zápase narazili na tím Žiliny. Naše dievčatá prekvapili súperky vysokým nasadením, rýchlosťou a aktivitou v obrane. Predovšetkým Laura Zemanová sa dokázala presadiť aj strelecky a tak sme viedli rýchlo 12 : 4. V druhej štvrtine súper vyrovnal hru, útoky sa striedali, ale stále sme držali viacbodové vedenie. V tretej štvrtine sme šnúrou 9:0 súpera zaskočili a dosiahli sme rozhodujúceho zlomu v zápase, ktorý už Žilina nedokázala otočiť. Po bojovnom výkone sme tak vyhrali presvedčivo 44 : 30.

V druhom zápase sme nastúpili proti tímu MIBA Bratislava. Tento tím bol na turnaji výkonnostne najslabší a bolo to cítiť aj v našom zápase. Naše dievčatá si rýchlo vybudovali dvojciferný náskok a tréner dával viacej príležitostí aj striedajúcim hráčkam, ktoré ju dokázali aj náležite využiť. Výsledok 88 : 22 hovorí jasnou rečou.

V nedeľu ráno nás čakal ťažký súper v podobe košických CBK. Opäť sme však vstúpili do zápasu nabitý energiou, agresívne v obrane a koncentrovane v útoku. A keďže súperky sa nevedeli poriadne trafiť do koša, viedli sme po prvej štvrtine prekvapivo 15 : 6. Podobne ako s Žilinou sa hra v druhej časti vyrovnala ale v tretej štvrtine sme súpera dokázali výbornou obranou ubrániť na nulu a priblížili sme sa k víťazstvu v tomto zápase. Za stavu 29 : 12 v štvrtej štvrtine sa súper naštartoval, ale bolo už neskoro. Dokázal nás potrápiť a stiahnuť naše vedenie na 31 : 24, ale to nám stačilo na cenné víťazstvo v zápase.

Nedeľný zápas MBK Stará Turá – Slávia Trnava bol tak finálovým vyvrcholením turnaja, keď proti sebe nastúpili doteraz neporazené družstvá. Zápas bol od začiatku napínavý, plný energie a nasadenia. Oba tímy príkladne bojovali o každú loptu. Naše dievčatá sa dostali opakovane do vedenia ale Trnava dokázala vždy náš náskok vyrovnať a tak prvá prestávka bola za stavu 14 : 14. V druhej štvrtine sa tímy striedali vo vedení, ale za stavu 26 : 21 sme sa dostali trochu do útlmu, nepremenili sme trestné hody a viaceré šance a súper sa dostal po sérii 0 : 10 do vedenia 26 : 31. V tretej štvrtine si oba tímy nič neodpustili. Naše hráčky sťahovali náskok vždy o pár bodíkov, ale na vyrovnanie to nestačilo. Až na začiatku štvrtej štvrtiny sme zrovnali na 40 : 40 a trochu sme sa uspokojili. Súper to využil na záverečný nápor, keď nám už dochádzali sily a nakoniec v bojovnom zápase vyhral 44 : 51. Trnave k víťazstvu gratulujeme a naše dievčatá pochválime za príkladnú bojovnosť a predvedenú hru v tomto zápase.

Fotogalériu z turnaja nájdete tu

Poradie na turnaji :

Turnaj U12 – 23.- 24.9.2023

PozTímPoč. záp.VýhraPrehraDalDostal
1440217107
2431207127
3422132140
4413157131
540453261

Pridaj komentár