Juniorky a st. žiačky vstúpili do svojich súťaží víťazne

Juniorky U19 nastúpili v sobotu 23.9.2023 pod vedením trénera T. Kačmarika na svoj prvý zápas v súťaži doma proti Ivanke p. Dunaji. Naše dievčatá boli ešte dobre rozbehnuté z Litvy a tak sa pustili do súpera s chuťou. Snaživý súper im ale nechcel dať nič zadarmo. Zo začiatku sme sa trápili ešte s presnosťou streľby, ale postupne sme sa dostávali herne do tempa. Po prvej štvrtine sme viedli 22 : 14, v druhej sme pridali v obrane a polčasové skóre 41 : 19 bolo jednoznačné. Tréner točil všetkých 12 hráčok. Najlepšie sa na ihrisku darilo D. Uhlíkovej, ktorá nadviazala na svoje výkony z EGBL a k 15 bodom pridala aj 4 asistencie a 4 zisky. Naše dievčatá pokračovali v dobrom výkone aj po polčase a zápas jednoznačne vyhrali 87 : 42.

Staršie žiačky U19 cestovali v sobotu na svoj prvý súťažný zápas do Piešťan. Tím pod vedením R. Kolesára sa musel zaobísť bez viacerých hráčok. Po kvalitnej príprave sme boli zvedaví na štart sezóny. Ten sa však moc nevydaril. Po 5 minútach súper viedol 3:10 a naša hra nevyzerala dobre. Potom sa však naše dievčatá zobudili, boli aktívnejšie v obrane a získavali lopty. Do prestávky stiahli na 13 : 14. V polovici druhej štvrtiny sme po 6 bodoch J. Fáberovej v rade viedli 18 : 23 a tento náskok sme si udržali do polčasu za stavu 31 : 37. Vstup do druhého polčasu sme mali podstatne lepší, rýchlo sme navýšili naše vedenie na 14 bodov. V závere štvrtiny sme však poľavili a súper stiahol na 45 : 54. V záverečnej štvrtine sa súper ešte snažil s výsledkom niečo urobiť, ale naším dievčatám sa darili udržiavať 8-10 bodový náskok. Rozhodcovia odpískali na oboch stranách v zápase viac ako 20 faulov a tak každý tím dohrával bez svojich kľúčových hráčok. Z našej strany sa vyfaulovala T. Pobočíková / 12 bodov v zápase/ a J. Fáberová / s 10 bodmi a 8 ziskami/ Nakoniec z toho bolo vydreté víťazstvo v Diplomat Aréne 71 : 58 .

V nedeľu sme sa stretli s Piešťanmi na domácej palubovke. Súper pricestoval len so 7 hráčkami. Naše dievčatá však početnú prevahu nedokázali nijako lepšie využiť. So súperom sa naťahovali, aj keď po 1 štvrtine viedli 20 : 15, v druhej dovolili súperovi v závere opäť vyrovnať. V polčase Piešťany viedli 31 : 32. V tretej štvrtine to nebol príliš pekný basketbal, bojovalo sa o každú loptu a hádzalo sa množstvo trestných hodov. Naša úspešnosť streľby bola pomerne slušná / premenili sme 12 zo 17 TH/ a tak sme viedli po tretej štvrtine 47 : 45. To už mal súper vyfaulovanú 1 hráčku a keď sa na začiatku záverečnej štvrtiny vyfaulovala ďalšia, mali sme obavu že súper bude dohrávať vo štvorici. Vyfaulovala sa aj naša P. Rayová a Piešťanky bojovali ďalej bez strachu a vyrovnali v prvej polovici štvrtiny na 49 : 49. Potom už ale naše dievčatá dokázali mobilizovať viac energie a postupne si vybojovali viacbodový náskok. 4 minúty pred koncom sme viedli už 61 : 52 a bolo vidieť, že piešťanské hráčky nemajú síl na zvrat. Nakoniec sme ťažko vybojovali víťazstvo 67 : 54. Dievčatá si za predvedenú bojovnosť a nasadenie zaslúžia pochvalu .

Fotogaléria zo zápasu je tu

zapis-U15-PN-2492023

Pridaj komentár