Kadetky sa trápili pri vstupe do súťaže s Piešťanmi

Náš tím kadetiek U17 , ktorý sa účastní súťaže aj so staršími hráčkami r. 2006 a hrá teda bez nárokov na postup mimo súťaž, nastúpil na svoje prvé súťažné stretnutie v sobotu 30.9. doma proti Piešťanom pod vedením trénerskej dvojice Ondrej Haviar a Táňa Ribakovs. Naše dievčatá bojovali na začiatku stretnutia predovšetkým sami so sebou, hľadali sa na ihrisku a nedokázali svoje väčšie skúsenosti v zápase zúročiť. Predovšetkým v obrane robili chyby a pôsobili nezohrane. V útoku držali so súperom krok a tak bolo skóre v zápase dlho vyrovnané. Po prvej štvrtine sme viedli 15 : 12, ale druhá štvrtina nám nevyšla vôbec stretrelecky a dovolili sme súperovi množstvo ľahkých ziskov / celkovo 19/ a doskočených lôpt, keďže odstavovanie sme nepoznali, V polčase sme tak už prehrávali 20 : 27. Súper však pricestoval len so 7 hráčkami a v druhom polčase sa to na jeho výkone už prejavilo. Naše dievčatá po polčase pridali v obranných činnostiach a súper prestal stíhať. Naše dievčatá priebeh zápasu otočili a pred 4. štvrtinou viedli 37 : 35. V záverečnej štvrtine už naše dievčatá zápas pevne uchopili do svojich rúk a bolo z toho nakoniec očakávané presvedčivé víťazstvo 67 : 45.

V nedeľu odohrali kadetky odvetu s Piešťanmi v Diplomat Aréne. Predpokladali sme, že tentoraz už od začiatku zatlačia na súpera, ale nebolo to celkom tak. Naše dievčatá potrebovali na rozbeh prvú štvrtinu, ktorá bolo väčšinou vyrovnaná. V druhej štvrtine ale súperovi už odskočili na 43 : 28. Súper tentoraz nastúpil aj s 2 extraligovými hráčkami z Trenčína, nebolo to však na jeho výkone cítiť. Aj v ďalších štvrtinách boli naše dievčatá dominantné a dokázali tentoraz využiť svoje skúsenosti aj šírku lavičky naplno. Aj tento zápas sme tak vyhrali výrazne 81 : 57.

Naše staršie minižiačky U12 v sobotu privítali na prvom súťažnom turnaji tímy Trenčína a Vrábľov. V tejto sezóne je zmena v organizácii súťaži SBA v kategóriách U11 – U14 a všetky zápasy sa hrajú týmto turnajovým spôsobom za účasti 3 tímov. V prvom zápase turnaja sa tak naše dievčatá stretli s tímom Trenčína, ktorý hrá mimo súťaž aj so staršími hráčkami. Náš tím však musel nahradiť výpadok trénerov, keď choroba nedovolila T. Kačmarikovi ani R. Kolesárovi nastúpiť na zápas a musela ich zastúpiť myjavská posila D. Oslejová. Naše dievčatá sa do súpera pustili s chuťou, napriek jeho výškovej prevahe. Trenčianky pôsobili zaskočene a trvalo im hodnú chvíľu, kým sa dostali do zápasu. To už ale naše dievčatá po prvej štvrtine viedli 21 : 6. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, stále sme však držali vysoký náskok. V tretej štvrtine sme náš náskok ešte výrazne navýšili a viedli sme celkovo 56 : 22. Vo štvrtej štvrtine naše dievčatá poľavili, trénerka vystriedala celú lavičku a tak sa Trenčínu podarilo skorigovať výsledok na konečných 60 : 43. Dievčatá si však zaslúžia veľkú pochvalu a vidieť na nich, že sa zlepšujú zápas odo zápasu.

V ďalšom svojom zápase nastúpi tím proti Vrábľom. Aj tento súper nastúpil v rozpore s predpismi až s 5 staršími hráčkami / HP SBA povoľuje max 3 staršie hráčky pre družstvo mimo súťaž/. Ak sme to proti Trenčínu v troch štvrtinách ešte zvládli, tu sme už fyzicky zaostávali. Prvá štvrtina bola ešte v náš prospech 21 : 13, keď sa dokázala presadiť hlavne N. Petruchová, ale potom sme začali horeť v obrane. v závere druhej štvrtiny súper otočil na 30 : 36. Naše dievčatá to však nevzdávali, opakovane náskok súpera stiahli aj na 3 body ale otočiť sa im už nepodarili. Súper tak zaslúžene vyhral 65 : 75. Pre naše dievčatá to však opäť bola dobrá skúsenosť v zápase so starším tímom.

fotogaleria zo zapasov tu

zapis-U12-TN-3092023.jpg

Pridaj komentár