Staršie mini aj kadetky v súťaži úspešne pokračujú

Tím starších minižiačok U2012 v sobotu 14.10.2023 cestoval na svoje zápasy proti Piešťanom a Žiline do Diplomat Arény. Naše dievčatá sa na zápasy veľmi tešili a boli bojovne naladené. Tréner T. Kačmarik od začiatku zápasu nariadil aktívnu celoplošnú obranu a dievčatá sa naozaj snažili. Potrebovali chvíľu než sa chytili, po prvej štvrtine s Piešťanmi prehrávali 11 : 16. V druhej štvrtine ale zápas otočili na 30 : 25 a v 3. štvrtine už súperovi, napriek jeho viditeľnej snahe, nedovolili zápas otočiť v jeho prospech. V záverečnej štvrtine súpera dokázali zlomiť a zaznamenali tak presvedčivé víťazstvo 66 : 46, na ktorom sa podieľali všetky hráčky. Aj keď sa dievčatá nevyhli v zápase chybám, predovšetkým na obrannom doskoku, bolo vidieť že sa zlepšili v individuálnych činnostiach a snažili sa aj o kombinačnú hru, ktorá súpera dokázala zaskočiť.

V druhom zápase sme nastúpili proti tímu BKM Žilina, s ktorým sme sa stretli už v príprave, keď sme vo vyrovnanom zápase nakoniec zvíťazili. Tentoraz naše dievčatá súpera vôbec nešetrili. Až na prvé minúty sme celý zápas videli aktívnu a dôraznú hru našich dievčat. Nenechali súperovi ani kúsok priestoru, dokázali získavať lopty a premieňali jednoduché koše. Už po prvej štvrtine sme viedli dvojciferne a v polčase dokonca už 40 : 10 a o zápase bolo rozhodnuté. Všetky dievčatá si schuti zahrali a vybojovali jednoznačné a trochu prekvapivo vysoké víťazstvo 69 : 22. Dievčatám k výkonu gratulujeme.

Tím kadetiek, ktorý štartuje v lige mimo súťaž, pod vedením trénera O. Haviara, privítal na domácej palubovke v sobotu ambiciózny tím Ivanky pri Dunaji. V predchádzajúcich ligových zápasoch sa naše dievčatá trochu trápili, tentoraz však vstúpili do zápasu s veľkou energiou a od začiatku agresívne tlačili na rozohrávku súpera a spôsobili mu vysoký počet strát / 24 za zápas/. Po prvej štvrtine sme viedli 26.15 a neustále sme svoj náskok navyšovali. Dievčatám sa darilo aj strelecky, zaznamenali 8 úspešných trojkových pokusov a tak aj keď súper miestami dokázal odpovedať tvrdou hrou, celkovo v stretnutí nemal šancu uspieť aj preto, že jeho motivácia a chuť do zápasu sa javila nižšia ako našich dievčat. Naše dievčatá v závere svoj náskok navýšili, keď 2 trojky v závere premenila aj V. Machlová a uzavrela tak skóre na 74 : 45.

V nedeľu sme narazili doma na ambiciózny tím Slovana Bratislava. Slovanu motivácia naozaj nechýbala, aktívne bránil a naše dievčatá mali problém sa presadiť strelecky. Nešli nám ani trestné hody a tak sme po prvej štvrtine prehrávali 8 : 11. V druhej štvrtine sme sa strelecky rozbehli, keď nám pomohli úspešné 3 trojky. Zápas však bol vyrovnaný, viedli sme v polčase len o 4 body 29 : 25. V 3. štvrtine sa pokračovalo v boji. My sme až príliš často faulovali v obrane a tak sa súper držal trestnými hodmi. Až v záverečnej štvrtine sme dokázali Slovan zlomiť po niekoľkých rýchlych protiútokoch, kedy sme vďaka výraznému tlaku na loptu dokázali súperovi loptu vziať. Záverečnú štvrtinu sme tak vyhrali rozdielom 17 bodov a vybojovali sme si cenné víťazstvo 70 : 50. Tento výsledok je pre súpera za odvedenú hru možno až príliš krutý, ale pre naše dievčatá plne zaslúžený.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu

zapis-U17-Slovan-15102023

Pridaj komentár