Staršie žiačky U2009 vstúpili do nadstavbovej časti súťaže víťazstvom v Ivanke

Tím starších žiačok U15 pod vedením trénera R. Kolesára zahájil nadstavbovú časť súťaže v skupine o 1.-8. miesto zápasmi s Ivankou pri Dunaji. V sobotu 10.2.2024 dievčatá nastúpili na ihrisku súpera. Ivanka vyhrala skupinu Západ a bola jednoznačným favoritom tohto zápasu. Náš tím hral však s Ivankou vyrovnaný zápas. Ivanka preferuje zónovú obranu a ťažko sa cez ku prebíja ku košu. Naše dievčatá naopak hrajú väčšinou osobnú obranu s vypomáhaním zo slabej strany a tak sa tu stretli tímy s rôznymi koncepciami. Začiatok bol opatrný a veľa bodov nepadalo. Naše dievčatá otvorili skóre úspešnou trojkou a ukázali, čo by mohlo na súpera platiť. Celkovo nám trojková streľba v zápase nadmieru vychádzala, mali sme 6 úspešných pokusov z 10. Zato streľba za 32 body a hlavne z TH bola s nízkou úspešnosťou / TH 6 zo 17/. Ale ani súper na tom nebol oveľa lepšie a tak sme po prvej štvrtine viedli 16 : 15. V druhej štvrtine padlo ešte menej bodov, dominovali obrany dievčatám sa pod košom nedarilo premieňať ani najlepšie príležitosti. Vedenie si viac krát tímy vymenili a polčas bol 25 : 26 v prospech Ivanky. Druhý polčas pokračoval rovnako a až v záverečnej štvrtine sa začal lámať chlieb. Za stavu 41 : 41 v 33. minúte sme sa trochu odpútali od súpera na 46 : 31 vďaka ďalšej úspešnej trojke a tento náš náskok súper už nedokázal otočiť. V závere sme sa dokázali aj viackrát presadiť v situácii 1 : 1 a súperkám akoby došli sily. Bolo z toho cenné víťazstvo 54 : 47 a úspešný vstup do nadstavby.

20015 / 52 (29%)6 / 10 (60%)21 / 62 (34%)6 / 17 (35%)549927157520

V nedeľu poobede sme privítali Ivanku na domácej palubovke. Očakávali sme, že to bude obdobne náročný a vyrovnaný zápas, jeho priebeh bol však úplne iný. Tímy preferovali rovnakú hru ako v sobotu, ale naše dievčatá nám pripadali ako unavenejšie a s menšou energiou. Prvá štvrtina skončila za stavu 10 : 10, ale v druhej nás súper dokázal výrazne prekonať. Trápili nás hlavne ľahké straty lopty / 33 strát v zápase/ a slabá úspešnosť streľby / TH 2 z 10 – to už zvládajú lepšie aj mladšie mini /. Tentoraz nás nepodržala aj streľba z diaľky a tak sme v polčase prehrávali 21 : 28. Tlak súpera pokračoval aj v druhom polčase, až jeho náskok narástol 26 : 42 v závere 4. štvrtiny. V záverečnej štvrtine sa naše dievčatá prebrali z letargie a zvýšili nasadenie a tlak na loptu. Postupne odkrajovali z náskoku súpera až sa minútu pred koncom dopracovali k stavu 50 : 51. Čakali sme záverečnú drámu s dobrým koncom, ale nekonala sa. Opäť sme zbytočne stratili lopty a súper v pokoji premenil nájazdy do koša. Nakoniec sme prehrali 50 : 55 ale určite sme v tomto zápase mali naviac. Nebyť výpadku v polovici stretnutia, mohli sme byť úspešní aj v tomto zápase. Držíme dievčatám palce, aby sa im v ďalších zápasoch nadstavby darilo viac a vyhli sa baráži o postup na finálový turnaj.

V nedeľu 11.2.2024 nastúpili naše mladšie mini U11 na svoje súťažné zápasy proti Trnave a Slovanu. V predcházajúcich zápasoch sme s Trnavou prehrali po dobrom výkone 26 : 30 a Slovan sme vysoko zdolali. Trnava je veľmi vyspelý a šikovný súper a naše dievčatá pod vedení trénerky T. Ribakovs nedokázali s protihráčkami držať krok. Rýchlo sme prehrávali 2 : 11, keď sme sa nedokázali presadiť v útočnej fáze. V 2. štvrtine sme hrali chvíľu vyrovnane, ale v závere polčasu nám súper opäť odskočil na polčasových 14 : 30. Tretia štvrtina bola chudobná na body, skončila sa 0 : 6. V záverečnej štvrtine sme dokázali získať na ihrisku prevahu a konečne sme sa presadili aj pod súperovým košom. Vyhrali sme ju 17 : 12 a zanechali sme dobrý dojem na ihrisku. Prehrať s týmto súperom 31 : 48 nie je hanba a dievčatá ukázali, že sa vedia vypnúť aj k lepším výkonom. Fotogaléria zo zápasu tu.

Zapis-U11-Trnava-11.2.2024

Prosí Slovanu sme to mal byť jednoznačný zápas. Zo začiatku sa nám moc nedarilo a chvíľu trvalo, než sa naše dievčatá rozbehli. V druhej štvrtine to bolo podstatne lepšie, vyhrali sme ju 19 : 4 a naladili sme sa na víťazstvo v zápase. V druhom polčase sme trochu zanedbávali obranu, ale v útoku sme sa dokázali presadiť. Zvíťazili sme aj tentokrát jasne 66 : 27 a zaznamenali sme úspech našich dievčat, ku ktorému gratulujeme. Fotogaléria zo zápasu tu.