Staršie žiačky zdolali doma súperky z východu, juniorky neuspeli v Bratislave

Družstvo starších žiačok U2009 pod vedením trénera R. Kolesára pokračovalo v nadstavbovej časti súťaže o 1.-8. miesto domácimi zápasmi proti súperom z Popradu a Košíc. Naše dievčatá v prvom kole prekvapili v Ivanke, keď vyhrali 54 : 47, v domácej odvete však po záverečnej dráme podľahli Ivanke 50 : 55. V sobotu 24.2.2024 tak náš tím nastúpil proti Popradu. Popradčaniek pricestovalo celkovo 16, ale trénerka J. Janáčková do zápasu zapojila „len“ 11 dievčat. Tréner R. Kolesár mal k dispozícii len 9 hráčok, všetky v zápase nastúpili a aj sa zapísali do streleckej listiny. Naše dievčatá sa po minúte rozbehli a K. Minarechová otvorila náš bodový účet hneď úspešnou trojkou, aj keď potom sa jej už strelecky tak nedarilo a ďalších 7 trojkových pokusov nepremenila. Naša dôrazná obrana nedávala súperkám žiadny priestor, naopak naše rýchle protiútoky po zisku lopty / celkovo 26/ boli úspešné a T. Kovárová sa úspešne triafala aj zo stredných vzdialeností, s 26 bodmi bola našou najlepšou strelkyňou. Po prvej štvrtine sme viedli už 26 : 10 a trénerka Popradu dávala svoju nevôľu hlasno najavo. Asi to jej hráčkam pomohlo, lebo potom, ako náš náskok prekročil v 2. štvrtine 20 bodovú hodnotu / 38 : 15/ dokázali hru vyrovnať a náš náskok znižovať. Zdalo sa, že naše dievčatá sa s dosiahnutým vedením uspokojili a začali hromadiť chyby, ktorú ústili do príliš častých strát lopty / celkovo 21/. Rozhodcovia však zvýšenú agresivitu súpera „odmenili“ častejším hvizdom píšťalky a tak naše dievčatá dostali priestor aj z čiary TH. Hádzali sme ich celkovo 32 s úspešnosťou 66 %, čo je pre túto kategóriu veľmi pekný výsledok. Polčas sme vyhrali 40 : 24 ale o zápase ešte zďaleka nebolo rozhodnuté. V druhom polčase bola hra chvíľu ešte vyrovnaná, náš tím mal hru pod kontrolou. V závere Poprad rezignoval a náš tím svoj náskok natiahol a dosiahol výrazné víťazstvo 80 : 54.

Zapis-U15-Poprad-24-.2.2024

V nedeľu nás čakal veľmi nepríjemný súper, tím Young Angels Košice pod vedením trénera R. Dvorščáka. V tomto zápase naše dievčatá podali ešte lepší výkon ako v sobotu, potiahla nás hlavne K. Minarechová, ktorá si zlepšila úspešnosť streľby na 11 daných zo 16 pokusov z poľa, pričom to už nepreháňala s trojkovými pokusmi. Odmenou jej bolo 25 bodov proti dobre brániacemu súperovi, ktorý z jej atakov bol miestami až zúfalý. Zo začiatku sa tímy striedali vo vedení ale od stavu 7 : 5 naše dievčatá už vedenie súperovi neprepustili. V závere štvrtiny sme vďaka úspešným TH T. Pobočíkovej viedli už 17 : 8 / celkovo sme mali úspešnosť TH v zápase 70%/. Na prelome 1. a 2. štvrtiny potvrdila svoju presnú streľbu T. Kovárová 6 bodmi v rade, keď ju súperky nechali voľne vystreliť zo strednej vzdialenosti a my sme viedli už 23 : 10. Od tohto momentu sme viedli v zápase neustále dvojciferným rozdielom a nedovolili sme súperovi sa priblížiť. Prispela k tomu aj košická biedna streľba, keď z 28 TH premenili v zápase len 13 pri úspešnosti 48% a z poľa mali úspešnosť len 33 % oproti naším 51 %. Mrzieť nás môžu v tomto zápase útočné doskoky, ktoré sme súperovi dovolili, ale našťastie neboli tentoraz rozhodujúce. V polčase sme viedli 38 : 24 a vyzeralo to, že máme zápas dobre rozbehnutý, aj keď o víťazovi nebolo rozhodnuté. Do 2. polčasu vstúpili Košičanky aktívne a na ihrisku to iskrilo. Výsledkom bol väčší počet TH v ktorých sme boli úspešnejší a viedli sme už 51 : 35. Do konca štvrtiny však súperky ešte stiahli na 51 : 41 a tak záverečná štvrtina sľubovala ešte drámu. Tú však naše dievčatá nepripustili a po úspešnom zakončení z pod koša T. Pobočíkovej s TH sme viedli 59 : 43 a napätie po 3 minútach opadlo. V závere už naše dievčatá na palubovke dominovali a uhrali presvedčivé víťazstvo 77 : 51. Dievčatám k obom úspechom gratulujeme.

8AŠK Slávia Trnava202861392

Tím junioriek U2005 pod vedením trénera T. Kačmarika cez víkend vycestoval do Bratislavy. V sobotu 24.2.2024 narazil na tím Slovana Bratislava. Treba povedať že toto nebol dobrý víkend našich dievčat. Do Bratislavy ich cestovalo 10. Žiadna však nebola úplne duchom prítomná na zápase. Výkon nášho tímu bol podpriemerný, kvalitu nepriniesli ani D. Uhlíková / streľba 3 z 19 / a S. Majerová / streľba 3 z 10/. Pri vstupe do zápasu naším dievčatám chýbala energia a nasadenie, v obrane boli nedôrazné a pomáhali si faulami. Prvý polčas sme prehrali 15 : 38, keď v 2 štvrtine sme dali len 2 koše. V druhom polčase sa náš herný prejav o niečo zlepšil a záverečnú štvrtinu sme dokázali aj vyhrať ale to bolo o osude zápasu už rozhodnuté. Prehrali sme na Slovane 43 : 66 a bol to asi náš doteraz najslabší výkon v sezóne.

Zapis-U19-Slovan-24-.2.2024

V nedeľu naše juniorky nastúpili v Bratislave proti tímu Dubčeka. V tomto tíme pôsobí rad skúsených basketbalistiek a tak jedinou cestou k úspechu je hrať rýchly basketbal, ktorý starším hráčkam už dokáže urobiť problém. Pri postupnom útoku ale skúsené hráčky dokážu dobre vykrývať priestor. Naším dievčatám však v nedeľu ani táto taktika nevychádzala. Mali sme slabú úspešnosť streľby a aj na doskoku sme s Dubčekom vysoko prehrali 36 ku 52. S takýmto výkonom sme nemohli očakávať úspech. Aj keď v polčase bol stav 29 : 42 ešte hrateľný, v druhom polčase sme naše nádeje museli definitívne pochovať. Prehrali sme zápas 47 : 75. Na tento víkend by mali naše juniorky čo najskôr zabudnúť a poučiť sa z chýb , ktoré urobili v príprave na tieto zápasy. O 2 týždne ich čakajú doma súperi z východu Slovenska a ak chce náš tím uvažovať o postupe do play off 1. ligy žien a junioriek, musí už pridať k 3 prehrám v rade aj nejaké víťazstvo. Súčasne to bude generálka na finálový turnaj EGBL U18, na ktorý tím cestuje 14.-17.3.2024 a tam sa musí prezentovať výrazne iným výkonom ak chce pomýšľať na medailu.