Víkendové zápasy našich tímov

V sobotu 9.3. cestovali dva naše tímy, mladšie mini a mladšie žiačky, do Šamorína. Šamorín je pre nás vždy ťažkým súperom, aj keď v prípade mladších žiačok nastúpil s B-tímom.

Mladšie mini pod vedením trénera M.Šustíka no bez svojej opory K.Minarechovej zaznamenali v Šamoríne vysokú prehru 62 :11 a v zápase 3×3 dokázali získať len 2 body. Mladšie žiačky pod vedením trénera M. Sýkoru začali svoj zápas veľmi aktívne a dokázali súperovi už v prvom polčase odskočiť na rozdiel skoro 30 bodov a následne vyhrať celý zápas 69 : 41. V druhom zápase začali podobne, no na celý zápas už nestačili sily a v závere ich súper prekonal 63 : 46.

V sobotu nastúpili kadetky na domácej pôde na odvetu proti súperovi z Trnavy. Bol to už 4 vzájomný zápas v tejto sezóne. V prvom zápase nadstavbovej časti naše dievčatá zaznamenali svoje prvé víťazstvo na palubovke Trnavy, s ktorou v prvej časti sezóny prehrávali.

69 MBK Stará Turá – U2002

Slávia Trnava pod vedením skúseného extraligového trénera M. Černického prišla s cieľom oplatiť nášmu tímu prehru z domácej palubovky.  Naše dievčatá však vstúpili do zápasu odhodlané pobiť sa o víťazstvo a potvrdiť tak stúpajúcu formu tímu. Do stavu 9:9 bola úvodná štvrtina vyrovnaná, v polovici štvrtiny však prišla na palubovka nová posila kadetiek M. Dovčíková, ktorá je už v kadetskom veku kmeňovou hráčkou Piešťanských Čajok a za MBK nastupuje aj v súťaži žien. Tina sa hneď uviedla dvomi úspešnými košmi a ostatné dievčatá nechceli zaostávať, a tak šnúrou 18:2 do konca štvrtiny rozpútali strelecké preteky. Súper sa nestihol ani vrátiť z lavičky do druhej štvrtiny a naše dievčatá už vyhrávali o 20 bodov. Za stavu 33:11 v druhej štvrtine však prišlo k nepochopiteľnému výpadku našich hráčok. V útoku prestali byť koncentrované, zakončovali z nepripravených pozícií a v obrane chýbalo nasadenie. Súper túto situáciu využil a šnúrou 17:0 sa opäť dostal do zápasu a na rozdiel 5 bodov. Do konca štvrtiny sa našim dievčatám nakoniec podarilo ešte vedenie natiahnuť na 40:30, ale zápas bol opäť otvorený. Trnava zacítila svoju šancu a po prestávke agresívne bránila a predovšetkým pivotka A. Gavláková sa dokázala presadzovať pod naším košom. Vedenie našich dievčat sa tak scvrklo na 5 bodov do konca štvrtiny. V prvej polovici záverečnej štvrtiny sa lámal chlieb, Trnaváčky vyrovnali na 52:52   a s našimi dievčatami to vyzeralo nedobre. Ale predsa sa len v závere spamätali a predovšetkým podkošové hráčky T. Vandlíková a N. Vojteková dokázali zvrátiť priebeh zápasu a dostať náš tím opäť do 10 bodového vedenia. Zápas, v ktorom sme zaznamenali viacero zvratov, tak naše dievčatá nakoniec šťastne doviedli do víťazného konca 65:57.