Vyžrebovanie našich tímov vo vyšších súťažiach

Vo vyšších súťažiach SBA sa v sezóne 2023/24 predstavia 3 naše tímy. Obsadíme kategórie U19, U17 a U15. Juniorky budú hrať spoločnú súťaž s tímami 1. ligy žien a U23 v ktorej sa predstaví celkovo 11 tímov. Súťaž začína 23.9.2023 súbojom s Ivankou na domácej palubovke. O týždeň skôr však môžete vidieť už náš tím U18, ktorý sa predstaví na turnaji v Litve v rámci súťaže EGBL. Zápasy našich juioriek teda budú vyzerať v sezóne nasledovne :

1.liga U23 a U19 – 2023/2024 ST

DátumTímyČas/VýsledokMiesto zápasu


Mestská športová hala


Mestská športová hala


Mestská športová hala


Mestská športová hala
Mestská športová hala


Mestská športová hala
Mestská športová hala


Mestská športová hala


Mestská športová hala


Mestská športová hala


Mestská športová hala


Po základnej časti súťaže nasleduje 3-kolové play off, do ktorého postúpi prvých 8 tímov. Víťaz play off postupuje do baráže o extraligu s posledným celkom extraligy. Náš tím následne ešte zabojuje na záverečnom turnaji kategórie U19 o titul najlepšieho juniorského družstva.

V kategórii U17 je súťaž rozdelené na 2 skupiny Východ – Západ. Náš tím nastúpi v základnej časti v 8-člennej skupine Západ. Prvý zápas v súťaži naše dievčatá odohrajú 30.9.2023 na domácej palubovke proti Piešťanom. Rozpis našej skupiny je nasledovný:

Tretím tímom vo vyššej súťaži sú Staršie žiačky. Celkovo je do súťaže prihlásených 21 tímov, ktoré sú rozdelené do 3 skupín. Naše dievčatá budú hrať v skupine Stred. Na svoj prvý zápas nastúpia 23.9.2023 v Piešťanoch. Tím U15 sa predstaví aj v nadnárodnej EGBL. Prvý súťažný turnaj v tejto súťaži sa uskutoční 13.-15.10.2023 v Tallinne. Rozpis súťaže :

Po základnej časti sa tímy rozdelia podľa výkonnosti opäť do 3 skupín. Na záver súťaže sa koná finálový turnaj 8 najlepších tímov.

Pridaj komentár